tavainimene

Jüri Kont ja Villem Vant rasket käru veavad

Posted in * by tavainimene on 30/12/2014

… tee on räbal, ilm on sant,
linna jõudma peavad.

 

Eksminister pahandas jälle lihtrahvaga, et see on liiga nõudlik ega kärsi kodumaad vaesusest välja töötada, kipub hoopis võõrsile mugavuspagulaseks.

Minister ja tööline jäävadki selles asjas üksteisest mööda rääkima ja vastastikku solvuma. Töölisel on kibe tunne, et miks tema peab ikka ja veel senti veeretama nagu vaese riigi vaene, samas kui minister elab juba täitsa nagu rikka riigi rikas — samasugused autod, majad, ülikonnad, tõukoerad ja puhkusereisid. Et kas kodumaa ja rahva hüvanguks pingutamist ja kannatamist nõudma ei peaks vähemasti kõigilt võrdselt või kui, siis ehk võimekamatelt veidi enam. Minister jälle mõtleb, et rikka riigi ministritega võrreldes on tema ju samuti paljas nagu püksinööp — pole maavaldusi, tehaseid, veinimõisaid, aktsiaportfelle ega reaktiivlennukeid, on hoopis mitmekümne aasta pikkune pangalaen.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaaren said, on 30/12/2014 at 14:06

    Sellepärast peabki riigikogujate palga jm määrama miinimumpalga järgi. Et nad võrdleks ennast nendega, keda nad valitsevad ja kelle leivakannikast nad elavad, mitte ei õhkaks muinasjutumaa kuldsete losside poole, endal ainult kõrvitsad aianurgas. Kas need volvotajad -mersutajad yldse teavad, millist palka saab nende 12-15 antsu vanade pannidega tööl käiv rahvas?


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: