tavainimene

Ja nüüd päevakaja

Posted in * by tavainimene on 29/11/2014

Ema on neljandat nädalat haiglas. Sellest ei taha ma kirjutada.

Minust on seega saanud pendelrändaja, kes peab maal silma peal hoidma keerulise iseloomu ja piiratud liikumisvõimega vanatädil ning samavõrd keerulise iseloomu ja piiramatu söögiisuga kassil. Ärkan hommikul kell viis ja teen tule pliidi alla. Ootan, kuni vesi pajas soojeneb. Pesen ennast suures toobris pliidisuu paistel ja panen riidesse. Kõnnin jaama, istun rongi ja sõidan linna. Õhtul pärast tööd jälle rongi peale. Kell seitse olen kodus, teen tule pliidi alla ja ahju, soojendan nädalavahetusel valmis tehtud sööki, lõhun ja kannan puid, toon vett, pesen oma sukad ja särgi, panen siibrid kinni ning ongi aeg magama minna, et hommikul kell viis tõusta. Ei mingeid pöffe, ei mingeid trenne.

Noh, keskküte ja vesiklosett ongi pehmodele. Trennina võib käsitleda lumerookimist. Ja raamatuid saaks ju teoreetiliselt lugeda rongis. Esialgu organism siiski perutab harjumatu režiimi vastu ja avaldub see äärmuslike keskendumisraskustena. Vähe sellest, mis ma tööl olen suutnud korda saata või õieti saatmata jätta. Olen kahe nädala jooksul ära kaotanud kaks pangakaarti. Neist teise õnnelik omanik sain olla täpselt veerand tundi — suutsin pinniümbriku hämaras valepidi kätte võtta ja numbrid (juhuslikult kõik telgsümmeetrilised) kolm korda valepidi sisse toksida. Kui ma selle jutuga panka tagasi läksin, vaatas ametnik mind sellise näoga, et “vahest vajate keerulisemate toimingute juurde tugiisikut-sotsiaaltöötajat”.

Eile jäin ilma oma telefonist. Õnneks mitte kurja käe, vaid eksituse läbi ja ajutiselt, aga ehmatus oli piisav. Edaspidi kavatsen ma aktiveerida iga viimse kui varundamis-, sünkroniseerimis- ja jälitusrakenduse. Mind ei huvita, kui selle tulemusena ka Obama, Putin ja vana Jobs ise vikerkaare tagant minu tegemisi reaalajas HD otsepildina jälgivad.

Väga oleks vaja häid uudiseid. Väga. 

 

 

 

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ni said, on 30/11/2014 at 17:34

  Ole tugev!

 2. nodsu said, on 30/11/2014 at 23:34

  kas vaja on isiklikumat sorti häid uudiseid või sobivad suvalised?

 3. tavainimene said, on 01/12/2014 at 20:17

  Tänan. Ikka isiklikumat sorti kuluks ära. Kui lähedane inimene kannatab, siis uudised stiilis “meie vehklemiskoondis tuli punktikohale” ja “naftabarreli hind jätkab langemist” eriti ei kõneta.

  • nodsu said, on 01/12/2014 at 20:19

   njah, neid ei oska blogikommentaatorina kahjuks pakkuda.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: