tavainimene

Algajad kapitalistid

Posted in * by tavainimene on 20/06/2014

Ja sa saad aru, ta ütleb mulle, et mis mõttes sa pead saama üüritulu arvelt kogu pangalaenu kinni maksta — korter jääb ju pärast laenu tagasi maksmist ka sinule. See on sama hea, kui öelda, et ega saabaste müügist saadav tulu ei peagi katma saapatootmismasina soetamise kulusid, kuna masin ise jääb ju ka sinu omandisse.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Mõtsik Kaaren said, on 27/06/2014 at 19:47

    Korralik kapitalist mõistab ju ometi raamatupidamist. Ja selle kunsti, kordan, raamatupidamine on KUNST, sisse peab kuuluma ka ettevõtte põhivara teatud aja jooksul toimuva amortiseerumise täielik tasuvus ettevõtte äritulude arvelt, pluss toorained, põhi- jm vara hooldus, tööjõukulud jne. Kes soovib antud kaupa omandada odavamalt, kui pakkuja on eelarvestanud, peab leidma lihtsalt teise teenuse/kaubapakkuja, kes on nt oma ettevõtte vanaisalt pärinud v tänavalt leidnud ja tänu sellele saabtoota/teenindada ilma kuludeta ja amorti arvestamata.
    Tervitab hobikapitalist ja amatöörraamatupidaja, kes kommunismi viljeleb ainult koduseinte vahel ja sõbrannadest vaeseid lesknaisi abistades. Teised peavad ise hakkama saama. :)


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: