tavainimene

Algajad kapitalistid

Posted in * by tavainimene on 20/06/2014

Ja sa saad aru, ta ütleb mulle, et mis mõttes sa pead saama üüritulu arvelt kogu pangalaenu kinni maksta — korter jääb ju pärast laenu tagasi maksmist ka sinule. See on sama hea, kui öelda, et ega saabaste müügist saadav tulu ei peagi katma saapatootmismasina soetamise kulusid, kuna masin ise jääb ju ka sinu omandisse.

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Mõtsik Kaaren said, on 27/06/2014 at 19:47

    Korralik kapitalist mõistab ju ometi raamatupidamist. Ja selle kunsti, kordan, raamatupidamine on KUNST, sisse peab kuuluma ka ettevõtte põhivara teatud aja jooksul toimuva amortiseerumise täielik tasuvus ettevõtte äritulude arvelt, pluss toorained, põhi- jm vara hooldus, tööjõukulud jne. Kes soovib antud kaupa omandada odavamalt, kui pakkuja on eelarvestanud, peab leidma lihtsalt teise teenuse/kaubapakkuja, kes on nt oma ettevõtte vanaisalt pärinud v tänavalt leidnud ja tänu sellele saabtoota/teenindada ilma kuludeta ja amorti arvestamata.
    Tervitab hobikapitalist ja amatöörraamatupidaja, kes kommunismi viljeleb ainult koduseinte vahel ja sõbrannadest vaeseid lesknaisi abistades. Teised peavad ise hakkama saama. :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: