tavainimene

Pealtnägija märkmed

Posted in * by tavainimene on 14/03/2014

“Selle mõttega lõpetan oma tänase jutu ja nüüd ootan teie küsimusi.”

Kirjanik oli pidanud loengu. Oli rääkinud oma viimasest, menukast raamatust ning maininud möödaminnes ka paari eelmist, mitte nii edukat. Jutustanud paar seika lapsepõlvest, teinud väikse filosoofilise ekskursi ning põiminud jutu sisse paar naljagi. Auditoorium — raamatukogutöötajad — oli õige koha peal muhelenud. Muidu olid nad istunud viksilt, käed süles. Enamasti keskealised naised, omakootud kampsunites, veidi tüsedusele kalduvad.

Küsimusi ei tulnud. Saali sugenes vaikus. Tolmukübemed tantsisid kardinasiilude vahel viltu langevates päikesekiirtes.

“Kas te olete kunagi metsa ära eksinud?”

Küsijaks oli kuulaja tagumisest reast, teistest noorem, oma suurte silmadega pisut karihiireliku välimusega. Kirjanik mainis, et on küll paar korda eksinud ja metsas isegi karu näinud. Nüüd vallandus saalis väike sumin. “Mina olen näinud ilvest,” kuulutas üks proua õhinal, mis tõi silme ette lasteaialapse, kes räägib oma kassi äsja sündinud poegadest. Metsast ja metsloomadest oli ühtäkki kõigil midagi rääkida.

Ei ole veel metsarahvast raamaturahvast saanud.

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. epp said, on 15/03/2014 at 13:25

    Meenub hiljuti nähtud “Prillitoos”, kus käidi külas kuskil Otepää lähistel elaval proual, kellel, nagu Reet Linna entusiastlikult kuulutas, olla vaatajale varuks üks väga vana ja huvitav asi. Asi osutus gooti kirjas piibliks. “No kui vana see piibel siis olla võib?” uuris Reet Linna omanikust vanaproualt põnevusest pakatades. “No ta on ikka päris vana,” kohmas proua erilise innuta (RL pinnimise jätkudes selgus vähehaaval, et kusagilt 19. saj keskpaigast ja suguvõsareliikvia jne). “Ja kas vahel loete ka?” päris Linna. Endisel reserveeritud toonil vastas proua, et eks pühade ajal ja mehe surma-aastapäeval saa ikka sirvitud, vaikis siis hetke ning jätkas pärast arupidamist selga sirgu lüües ja hoopis hoogsamalt: “… aga kui ikka päriselt raske on olla, siis lähen ikka metsa või sohu!”

  2. lendav said, on 15/03/2014 at 23:13

    Nii ongi. Olen kirglik raamatulugeja, aga kui peaks valima, siis raamatutest suudaksin loobuda, aga metsast (metsikust loodusest üldse) küll mitte.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: