tavainimene

“Kodu”

Posted in * by tavainimene on 20/11/2013

“Kodu” (õigem vist oleks “Kodus”) on põhjamaine perefilm inimsuhetest. Loo telje moodustavad mereäärses külakeses segasummasuvilas elutsev boheemlik vanaema Frida ning suurest linnast tema juurde koliv mõõdukalt autistlik doktorikraadiga tütretütar Lou. Juhuse tahtel lisandub seltskonda rekvisiidina paksuke, kohmakas ja mitmekülgselt andetu koolipoiss Tom. Vanaproual on pärast abikaasa surma südamesse jäänud armastusevaru, mis tuleb lõpuni kulutada. Jätkub parasjagu kaheks projektiks: aidata Tomil leida oma tugevus ja panna Lou mõistma, et elu mõte on armastus. Igaühe jaoks on kuskil miski, igaühe jaoks on kuskil keegi. Frida sureb, kuid tema üritus elab.

Jaa, kas pole tore ja elujaatav linateos. Sobiks näidata grupiteraapia sessioonil autistlikele matemaatikutele ja ebapopulaarsetele kohmerdistele — et võtku ennast ometi kokku.

Teine võimalik vaatenurk: dotseeriv imalus, milles ainus usutav lause oli “kui palju lihtsam on lahendada teiste probleeme kui enda omi.”

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Rents said, on 21/11/2013 at 16:06

    Sa kõnetad mind.

  2. tavainimene said, on 21/11/2013 at 20:20

    Optimist vaatab filmi: kui isegi nemad suutsid elus õnne leida, siis mina suudan ammugi. Pessimist: isegi nemad suutsid elus õnne leida, järelikult olen mina veelgi armetum luuser.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: