tavainimene

“Kodu”

Posted in * by tavainimene on 20/11/2013

“Kodu” (õigem vist oleks “Kodus”) on põhjamaine perefilm inimsuhetest. Loo telje moodustavad mereäärses külakeses segasummasuvilas elutsev boheemlik vanaema Frida ning suurest linnast tema juurde koliv mõõdukalt autistlik doktorikraadiga tütretütar Lou. Juhuse tahtel lisandub seltskonda rekvisiidina paksuke, kohmakas ja mitmekülgselt andetu koolipoiss Tom. Vanaproual on pärast abikaasa surma südamesse jäänud armastusevaru, mis tuleb lõpuni kulutada. Jätkub parasjagu kaheks projektiks: aidata Tomil leida oma tugevus ja panna Lou mõistma, et elu mõte on armastus. Igaühe jaoks on kuskil miski, igaühe jaoks on kuskil keegi. Frida sureb, kuid tema üritus elab.

Jaa, kas pole tore ja elujaatav linateos. Sobiks näidata grupiteraapia sessioonil autistlikele matemaatikutele ja ebapopulaarsetele kohmerdistele — et võtku ennast ometi kokku.

Teine võimalik vaatenurk: dotseeriv imalus, milles ainus usutav lause oli “kui palju lihtsam on lahendada teiste probleeme kui enda omi.”

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Rents said, on 21/11/2013 at 16:06

    Sa kõnetad mind.

  2. tavainimene said, on 21/11/2013 at 20:20

    Optimist vaatab filmi: kui isegi nemad suutsid elus õnne leida, siis mina suudan ammugi. Pessimist: isegi nemad suutsid elus õnne leida, järelikult olen mina veelgi armetum luuser.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: