tavainimene

Lehtede langemise aegu

Posted in * by tavainimene on 14/10/2013

Parkidesse on taas ilmunud lehepuhurioperaatorid ja leheimurioperaatorid. Nafta põleb, suitsu tõuseb ja mootori huugamine annab möödakäijatele märku, et siin töötab spetsialist-masinist, mitte mingi lihtlabane rehaga kojamees. Aeg-ajalt vajab masin tankimist, sättimist ja putitamist, siis ollakse lausa mitmekesi seal ümber õiendamas.

Tööjõudluse suhtes on mul kahtlus, et reha oleks võidumees.

Leheimuril oleks nii-öelda pointi ainult sel juhul, kui temaga saaks lehed otse puust kotti tõmmata.

imur

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Rents said, on 14/10/2013 at 16:46

  Sõbranna kakles samal teemal oma kohamehega. Mees väitis, et masinaga saab hulga kiiremini (ikkagi masin ju). Tegid siis testi – sõbranna rehaga, mees masinaga, kumbki poool platsi – ja lõpetasid samal ajal. Rehaomanikul ei olnud ainult bensukulu.

 2. nodsu said, on 14/10/2013 at 17:48

  Hooajaline teema. Kirusime ja vandusime üleeile-eile kuuepäise seltskonnaga neid lollakaid masinaid ja muuhulgas nende lollakaid omanikke, kellele meeldib neid millalgi kuue ja seitsme vahel hommikul käima panna. A muidu ka – bensukulu, lehed puhkuvad lihtsalt ühest kohast teise, mitte ei liigu hunnikusse nagu rehaga.

  Alati ei saa ma õieti arugi, miks neid lehti on üldse vaja koristada. Ma saan aru, et teedelt ja treppidelt, kus oleks muidu libe käia. ja vbla peenelt muruplatsilt ka, et uuel aastal oleks värske peen muru kohe näha. Aga mujalt? ebapeenelt naadiseguselt rohult? milleks potentsiaalset huumust eemaldada?

 3. tavainimene said, on 14/10/2013 at 20:36

  Puuleht, sinder, ei kõdune vist kuigi kergesti. Siis peaks ikka lehed hunnikutesse koguma ja sinna mingid spetsiaalsed huumuseussid introdutseerima.

  • nodsu said, on 15/10/2013 at 18:00

   Mu ebapeene naadiseguse muruga aed on paksult vihma- ja muid mullausse täis. Ma arvan, et küll nad varem või hiljem hakkama saaks. Kui lehed talvel läbi külmuvad, siis pärast seda on nad veel hapramad ja kõdunevad veel paremini.

 4. Sehkendaja said, on 14/10/2013 at 21:07

  naersime aastal 2001 rootslasi ja nüüd oleme ise sama kaugel. mina pole ka aru saanud, miks sellega tehakse, kui on lihtsalt lärmakam, bensuhaisune, kallim ja naised selle tööga nähtavasti hakkama ei saaks, kuna on ka liiga raske. veidi rehaga riisuda on igatahes mõnusam…

 5. Bianka said, on 15/10/2013 at 14:10

  Väikestel poistel väikesed mänguasjad, suurematel poistel suuremad. See on üks neist mänguasjadest :P

 6. Mõtsik Kaaren said, on 16/10/2013 at 14:19

  Majanduslikult mõttetu raha ja taastumatute loodusvarude raiskamine. See masin on igas mõttes feil – myra ja tassimist palju, tolku vähe, tulemus niiskel pinnasel mitterahuldav. Eks see yks tarbimismaailma majandusasina nuumamine on a la rinnasuurendamine ja kiirmood.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: