tavainimene

Oi külad, oi kõrtsid

Posted in * by tavainimene on 06/07/2013

“Sa vaata ennast korraks. Kakerdad ringi, lollakas naeratus näol. Sa ei ole ka kainena ilmselgelt karbi kõige teravam pliiats — mille pagana pärast on vaja veel ennast täis lakkuda? Õlu, longdrink, õlu, longdrink — lapsevanker on pudeleid täis. Ja su lapsel on sinu pärast piinlik, kui sa siin jaurad; valus on seda vaadata. Praegu veel on tal piinlik, aga laps ju õpib ja harjub, nii et kui sa tahad temast kasvatada juhmistunud joodikut, siis palju õnne, oled õigel teel. Aga kui sa tahad, et temast tuleks midagi muud, siis mine nüüd heaga koju, anna laps mõne kaine inimese hoole alla, keera magama ja katsu homme normaalne olla.”

Kõike seda oleks ma tahtnud öelda, aga loomulikult ei öelnud. Kakerdav issi ja häbenev poisike, keda ta käe otsas “tantsitas”, tammusid vabaõhuürituse lava ees tantsuplatsil. Nendega oli kambas veel üks ebamäärases vanuses prullakas naisterahvas, samuti napsust ebakindla sammuga.

Tundus, et ma olin ainuke, kellel see vaatepilt vererõhku kergitas. Ülejäänud publik istus rahulikult ja näis õhtut nautivat. Laps oli ju täiskasvanute hoole all, ta ei näinud välja nälginu ega pekstuna, keegi ei teinud talle haiget, ta sai soojal suveõhtul vabas õhus rahvaliku muusika järgi karata. Suvi on ju lõõgastumiseks. Ärge tehke sääsest elevanti. Noh, olid inimesed pärast rasket töönädalat pisut pitsi tõstnud, see pole mingi kuritegu. Lihtsa inimese elu on ju Eestis nii raskeks tehtud. Ja väikest napsi on ikka võetud ja ega neid lapsi saa ka vati sees üles kasvatada. Kõik me oleme lapsena näinud, kuidas õlut juuakse, ja pole meist kellestki joodikuid kasvanud. Või noh, kui mõnest on kasvanud, siis on see juba niisugune saatus olnud. Joodikuks lähevadki rohkem need ülikorralike vanemate lapsed, kellele kõik on keelatud olnud — kui nad ükskord vabadusse pääsevad …

Eks ta ole. 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: