tavainimene

Kutsud sõitsid Torilasse, notsud sõitsid Porilasse

Posted in * by tavainimene on 12/05/2013

Rong oli seekord üsna täis. Ühes väikses jaamas tuli peale koloriitne paarike. Mees ja naine, nooremas keskeas, mõlemal näos jäljed kunagisest ilust ning selle pikaajalisest edukast kustutamisest alkoholi abiga. Igavusest hakkasin neile elulugu kokku fantaseerima: ema korjab karjatalitajapalgast rublasid raamatu peale ja ostab poisile kuueteistkümnendaks sünnipäevaks tsikli, poiss kihutab kiljuvate plikadega — meri põlvini — ja teeb traagilise avarii, saab kõvasti põrutada ja läheb mitmeks aastaks kinni, välja tulles on järel ainult valed sõbrad ja liiga palju kuraasi. “Ja muresid uputas viin.” Umbes nii.

Naispoole juurde ma ei jõudnudki, sest paarikese juures tõusis lärm.

Ma ei tea, kas nende vastas istunud noormees üldse midagi ütles või tegi, või ainult tundus see mehele nii. Igatahes kargas ta püsti, trampis jalgu, vehkis kätega, lõugas ja ropendas koledal kombel ning ähvardas “piidri” surnuks lüüa. Sõna “nuga” mainiti ka ja käsi kobas tagataskut. Kaaslanna püüdis oma gängstat käest sikutades istuma tõmmata ning maha rahustada, kuid too ei taltunud isegi siis, kui tema meelepaha allikas püsti tõusis ja paar pingivahet edasi kolis.

Korraks käis sündmuskohal ka vagunisaatja-piletimüüja, kes näis pätti tundvat ja ainult naeratas talle “oh-sind-võrukaela” ilmega.

Lõpuks loivas vaguni kaugemast otsast kohale üks üliraskekaalu sumomaadleja mõõtu sell. Ta jõllitas riiukukele ühemõtteliselt otsa ja teatas, et võtku vaiksemaks või valmistugu järgmises jaamas väljuma.

Minul jõudis peast läbi käia päris mitu mõtet. Et kaks korda suurem mass on kakluses eeliseks ainult siis, kui sellega kaasneb arvestatav kiirus. Ja et pussitamise korral on looduslik polster siiski teatavaks kaitseks elutähtsatele organitele. Ja et võib-olla peaks politseisse helistama. Aga siis tuleks hakata ka tunnistusi andma. Ja pole sugugi kindel, et “kitsepanija” oleks tulevikus kättemaksu eest kaitstud.

Ma ei tea, mida ülejäänud reisijad vagunis mõtlesid. Igatahes istusid nad kõik häirimatute ilmetega ja vaatasid akna tagant mööda libisevat kevadist maastikku või olid süvenenud oma süle- ja taskumeediasse.

Kohtumine isehakanud rahutagajaga mõjus agressiivsele kodanikule nii palju, et ta keeras ennast pingile magama. Rahu oli taas jalule seatud.

Vaid üks naine, kelle väikseid lapsi kole kisa ja sõim näis hirmutanud olevat, paistis rahulolematu ning pöördus teise reisisaatja poole. Nende jutt minuni ei kostnud, kuid vormirõivas proua vabandavast õlakehitusest, käeviipest ja huulte liikumisest võis välja lugeda “ta jäi ju magama”. Nii et mis te teete tühjast tüli, ikka juhtub, et inimene võtab nädalavahetusel väikse napsi, las ta nüüd magab välja, ega tema ärplemist maksa tõsiselt võtta.

Nojah. Klienditeenindaja seisukohast kõlab mõislikuna. Intsident on möödas, keegi viga ei saanud, politsei saabumine kisuks konflikti uuesti üles ja siis võiks juba päris löömaks minna.

Mina tulin Tartus maha. Riiukukk oma görliga sõitsid edasi. Politseid jaamas näha ei olnud. Ma loodan, et kõik jõudsid elusana Tallinna.

 

 

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Mõtsik Kaaren said, on 13/05/2013 at 21:16

    Lõugavad joodikud vm pätid on 1 põhjus, miks ma yhistransporti enamei kasuta. Olen omal ajal kyll end täiskusnud parmudele poolitsat kutsunud, väikeste lastega rongis koperdades vagunit vahetanud jms…
    Kellele seda vaja on? Kui ei suudeta enda ega kaasreisijate vastu viisakas olla? Yhissõiduk siiski ei ole mingi lindpriide laager, vaid transpordivahend kõigile. Raisk. Pättidele malka, kui olla ei osata.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: