tavainimene

Ilm ägab, pisarad tal laugel

Posted in * by tavainimene on 06/05/2013

Et toota toitu, peavarju, kehakatet ja nende valmistamiseks vajalikke tööriistu, on vaja järjest vähem inimesi. Kahesaja viljalõikaja töö teeb ära üks kombain. Ja selle kombaini ehitab valmis robot. Robotit programmeerivad kolm spetsialisti. Neist kaks elavad ja kulutavad oma palka Indias. Aga suurem osa rikkusest läheb niikuinii pankurile, kes nii kombaini- kui robotiostutehinguks raha laenas.

Kakssada endist viljalõikajat peavad otsima muud elatusallikat. Põhimõtteliselt peavad nad ennast kuidagi kasulikuks tegema ühele pankurile ja ühele kombainiehitusroboti programmeerijale, kes, tõsi, on üpris kõrgepalgalised. Aga kui palju nad kahekesi ikka jõuavad kohvi juua, ujulas liguneda, oma küüsi poleerida lasta jne. Noh, mõni edukam kohviserveerija, ballaadilaulja või tsiklituunija saab omakorda palgata grillahjuehitaja, koerajalutaja ja madratsikloppija. Ja nondelt tilgub midagi omakorda allapoole. Aga need nired on väga peenikesed. Sest tegelikult on ikkagi ainult leivasöömine vajadus, millest ei saa loobuda.

Selleks, et majanduse mootor päriselt ei seiskuks, on välja mõeldud tarbimiskrediit…

Kokkuvõttes kontsentreerub rikkus järjest väiksema arvu inimeste kätte. Järjest suuremale osale jäävad kasvavad võlad. Kes ise enam krediidikõlblik pole, selle jaoks võtab laenu valitsus.

Eks kõik need Bilderbergid ja muud reptiloidid käivad aeg-ajalt koos arutamas, kuidas sellest jamast välja tulla: „raha ka ei tahaks anda, õieti põlegi teist“. Noh, kui seaduste abil rikkust ümber jagada ei suudeta, eks siis jagatakse ükskord seadusetusega. Poleks see ajaloos esimene kord.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: