tavainimene

Ühest kohast teise

Posted in * by tavainimene on 31/03/2013

Tallinnaskäik osutus küllaltki meeleolukaks. Sattusin ühte vagunisse ülevoolavalt heatujulise kirikunoorte ekskursioonisalgaga. Nad sättisid ennast istuma, nahistasid natuke aega ning üks pöördus siis minu poole: “Kas tohib teid korraks tülitada?” No nii, hakkab peale, mõtlesin mina. Aga järgnes hoopis üllatav ettepanek: “Alates kuuest inimesest on grupisoodustus, aga meid on viis — kas te ei tahaks meile kuuendaks tulla? Saaks kuus piletit viie hinnaga?” “Mis see siis teeks, kuus piletit neljakümne euro eest…” hakkasin mina rehkendama. “Ühe pileti hinnaks tuleb kuus kuuskümmend kuus,” tõttas pakkuja abivalmilt täpsustama. Vaimusilmas väävliving ja põrguleegid, surusin endas maha hullumeelse itsituse ja küsisin rangelt: “Kas see mitte valetamisena ei kvalifitseeru?” Noh, ilmselt on keelatud ainult vale tunnistamine ligimese vastu, mitte tema kasuks; aktivist pöördus igatahes heidutamatult eemale ja teatas kaaslastele kergel toonil midagi selles vaimus, et ega raha polegi elus kõige olulisem.

Ülejäänud reisi noored laulsid — telefonist lastava taustamuusika saatel, võrdlemisi kõvasti ja üldse mitte nauditavalt. Umbes Jõgevani olid repertuaaris Justamendi lood, Tapani kõlasid 2 Quick Start ja Code One ning sealt edasi Kehra ja Raasikuni juba laulud luu-naas-taa-jaast. Vaikne laupäev, tõepoolest. Ühe laulu refrään kõlas täpselt nagu “В лесу родилась елочка”, mida ma üritasin naljaviluks poolihääli kaasa joriseda. Vastas istuv proua vaatas mind hukkamõistval pilgul. Ma ei tea, kui see pole diskrimineerimine usutunnistuse alusel, siis mis üldse on.

Tallinnas oli lund vähem. Trollijuhi käest ostsin pileti. Jälgisin huviga valideerimisakrobaate. Kõnniteel lebas poolteist surnud varest. Balti jaama turu kommiletil ilutses suur silt “ei ole aegunud kaup”. Reklaamtulbad seevastu hoiatasid, et “nad võivad su hääle kustutada”.

Tagasi — kergelt svipsis — otsustasin sõita esimeses klassis, osalt kartusest, et laulev ekskursioon võib naasta Taaralinna sama rongiga. Vagunis oli tasuta lugemiseks Sirp ja 70 sendi eest sai topsi täiesti talutavat kohvi.

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. s11l said, on 01/04/2013 at 00:41

  Mu jaoks oli see kohv kah positiivne üllatus hiljuti. Ma olen pidanud kohvikust kaks korda suurema summa eest kaks korda kehvemat kohvi ostma. Pealegi kipuvad kohtades, kus inimesel pole suurt valikut (praamid, lennujaamad jms), hinnad alati tükk maad soolasemad olema.

  Aga rongidest on mul siiber, ikka on seal keegi, kes arvab, et tal on õigus oma vajadusi teiste kulul rahuldada. Niu-niu-niu :P

 2. tavainimene said, on 01/04/2013 at 09:45

  Kahju, et tavalistes reisirongides kohvi ja näksimist ei pakuta. Ja ajalehti ja ristsõnu, taskurätte ja kõrvatroppe. Võiks ju väikse käruga teenindaja ringi liikuda. No võib-olla hakkab nendes uutes Stadleri rongides?

 3. nodsu said, on 01/04/2013 at 17:40

  Neis kaheklassilistes rongides on pmst ka teises klassis reisijatel lubatud esimese klassi baaris kohvi ja saiakeste järel käia.

 4. tavainimene said, on 01/04/2013 at 21:00

  Nojah, aga neid kaheklassilisi ronge on ju ainult üks?

 5. Morgie said, on 01/04/2013 at 21:51

  Ei mis mõttes üks? kõik tallinn-tartu vahelised kiirrongid on kaheklassilised. Restoranvagunit ei ole ainult neis, mis iga nurga peal jalga tõstavad ja Viljandi liini rongides (diskrimineerimine elukoha/sihtkoha alusel, ma ütlen).

 6. tavainimene said, on 02/04/2013 at 05:36

  Ahjah, tegelikult on kaks. Kaks korda päevas Tartust Tallinna ja tagasi. Narva, Pärnu ja Viljandi liinidel, samuti Tartu-Valga ja Tartu-Koidula pole mingeid restorane; hea et puupinkidele on polster peale tõmmatud.

  • Morgie said, on 02/04/2013 at 18:25

   Reedeti ja pühapäeviti on neid poole rohkem, muide. On lausa valikut.
   Pikkadel pinkidel on aga omad eelised, nii nt saab sinna väsinud lapse tuttu panna.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: