tavainimene

“Hanumani teekond Lollandile”

Posted in * by tavainimene on 13/02/2013

Need, kes tahavad tunda sallimatust araablaste, albaanlaste, nepaallaste ja somaallaste vastu, leiavad sellest raamatust rikkalikult ainest. Need, kes tahavad tunda kaastunnet araablaste, albaanlaste, nepaallaste ja somaallaste vastu, leiavad sellest raamatust samuti rikkalikult ainest.  

Põgenikelaager on nagu pahupidi pööratud karnevali-maailm. Vaesed ja võimutud on siin elu peategelased; tublid Taani pürjelid seevastu täiesti nähtamatud. Nad on esindatud ainult põldude vahel seisvate piima- ja juurikalettide kaudu, mida oportunistlikud asülandid süümepiinadeta tühjendavad.

Algus oli põnev lugeda, teine pool kippus korduma ja venima. Filmikriitik ütleks, et peategelases ei toimunud arengut. Võib-olla ütleks kriitik ka seda, et pole selge, kes on peategelane. Tegelikult, seda oleks vist öelnud juba produtsent enne tootmisfaasi jõudmist. Õnneks raamatuid siiski veel ei produtseerita, nii et ma parem ei õienda. Ju oligi sõnum see, et mingit arengut ei olegi ega saagi olla.

Mõtlesin veel nende vaeste vietnamlaste peale, kes nõnda õnnetu moega Tartus kohtukulli ees seisid — et kas nende jaoks võinuks Illuka väljasaatmiskeskusest alata sama pikareskne teekond. Ei tea, ei tea. Tubli eesti pürjel oma vaevaga teenitud vara juba ripakile ei jäta ega ilma untsantsakatele laiali ei jaga. Omalgi teist vähe ja kallilt käes. Laenates pilti ja teksti surematust “Munakollase” koomiksist:

002

(Mis tähendab ju teatud nurgast vaadates küll sama hästi kui soovitust küüditajatele politsei kutsuda.) Oh elu, elukest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: