tavainimene

Meil kaitseda on varandus, me vanemate pärandus

Posted in * by tavainimene on 12/02/2013

Võtsin tahtejõu kokku ja lugesin selle poleemikat tekitanud Eesti-teemalise olukirjelduse läbi. Jaa, see sobiks lausa žurnalistika õpikusse — alguses on nukralt munakividele langevad lehed ning lõpus on kujund ülespoole liikuval ajalooeskalaatoril sõgedalt allapoole rühkivast mõttetust väikeriigist, kelle kadumist ei märka keegi. Vahepeal on väljapeetud irooniat ning sellist demonstratiivset seisukohtade justnagu-tasakaalustatust, millest esmase sihtgrupi lugeja järeldab elutarga noogutusega, et no ei ole võimalik tasakaalustada kullakangi ja lehmakooki.

Põhimõtteliselt oleks täitsa võimalik väita, et Olga Andrejeva on Eesti natsionalistide värvatud topeltagent, kes oma kaduvikukuulutustega peab maarahva maha käima kippuvale patriotismivedrule jälle paar vinti peale keerama: “Ei sure välja! Ei lähe kirstu!”

Siin Lõuna-Eestis kipub muidu keele- ja rahvusküsimuse olemasolu üldse meelest ära minema. Harva, kui juhtud mõne kaubanduskeskuse siseraadiost kuulma, et pakutakse tooteid “йогурт тере натурал” või “ла крема“.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Hundi ulg said, on 13/02/2013 at 06:48

    Tõsi ta on, et taoline artikkel aitas rahvusproletariaadil taaskord koondada vägesid ühise vaenlase vastu.

    Keegi võiks võitlusvaimu pidevaks ergutuseks aegajalt avaldada tõlgitult eesti keelde ühe vene keeles kirjutava blogija tekste “olukorrast Eestis”. See blogija on venegeelses internetimeedias väga loetav, tsiteeritav ja kommenteeritav. Ühesõnaga, autoriteet pribaltika küsimuses. Mina saan oma rahvuspatriotismi adrenaliinilaksu sealt alati kätte:
    http://jurialhaz.livejournal.com/


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: