tavainimene

Meil kaitseda on varandus, me vanemate pärandus

Posted in * by tavainimene on 12/02/2013

Võtsin tahtejõu kokku ja lugesin selle poleemikat tekitanud Eesti-teemalise olukirjelduse läbi. Jaa, see sobiks lausa žurnalistika õpikusse — alguses on nukralt munakividele langevad lehed ning lõpus on kujund ülespoole liikuval ajalooeskalaatoril sõgedalt allapoole rühkivast mõttetust väikeriigist, kelle kadumist ei märka keegi. Vahepeal on väljapeetud irooniat ning sellist demonstratiivset seisukohtade justnagu-tasakaalustatust, millest esmase sihtgrupi lugeja järeldab elutarga noogutusega, et no ei ole võimalik tasakaalustada kullakangi ja lehmakooki.

Põhimõtteliselt oleks täitsa võimalik väita, et Olga Andrejeva on Eesti natsionalistide värvatud topeltagent, kes oma kaduvikukuulutustega peab maarahva maha käima kippuvale patriotismivedrule jälle paar vinti peale keerama: “Ei sure välja! Ei lähe kirstu!”

Siin Lõuna-Eestis kipub muidu keele- ja rahvusküsimuse olemasolu üldse meelest ära minema. Harva, kui juhtud mõne kaubanduskeskuse siseraadiost kuulma, et pakutakse tooteid “йогурт тере натурал” või “ла крема“.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Hundi ulg said, on 13/02/2013 at 06:48

    Tõsi ta on, et taoline artikkel aitas rahvusproletariaadil taaskord koondada vägesid ühise vaenlase vastu.

    Keegi võiks võitlusvaimu pidevaks ergutuseks aegajalt avaldada tõlgitult eesti keelde ühe vene keeles kirjutava blogija tekste “olukorrast Eestis”. See blogija on venegeelses internetimeedias väga loetav, tsiteeritav ja kommenteeritav. Ühesõnaga, autoriteet pribaltika küsimuses. Mina saan oma rahvuspatriotismi adrenaliinilaksu sealt alati kätte:
    http://jurialhaz.livejournal.com/


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: