tavainimene

Igavene teema

Posted in * by tavainimene on 01/02/2013

kingadAnto Veldre kirjeldab oma pika ja poleemilise järjejutu viimases osas muuhulgas kingakaupmeest, kes tarbijatelt kogutud privaatandmete abil suutis kasvatada oma kasumit mitukümmend protsenti asjatu laovaru vältimise jms arvel. Ma mõtlen, et ma poleks üldse kade, kui kingakaupmehed võtaksid vaevaks uurida, mis materjalist, mis stiilis ja hinnaklassis jalavarje ma eelistan. Vahel on mul tunne, et nad ei oma täpset ettekujutust isegi oma tarbijate bioloogilisest liigist ja elementaarsest anatoomiast.

P.S. Kui ma suureks saan, siis ma hakkan ettevõtjaks. Ma võtan ette kingade tootmise. Minu tootevalikus hakkab olema täpselt üks toode — klassikalised nahast libikud, ilma kaunistusteta, mustad ja ihuvärvi, kolme kontsakõrgusega (2, 5 ja 7 cm), suurused 34-43, hind 39.90. 

kingad

11 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. e. said, on 01/02/2013 at 18:50

  palun kasva ruttu suureks!

 2. Kassu said, on 01/02/2013 at 22:55

  Sekundeerin e-le!

  PS. Sain endale mustad libikud, kontsa kõrgus 2 ja 5 (kõrgemat ei taht), viienaelapoest. Aga seal on paraku ainult kunstnahk, mis on ääretult kurb. St see, et seal pole pärisnahast kingi, mitte et kunstnahk oleks kurb. Aga ajab asja ära, kui iga päev ei pea kandma.

 3. nodsu said, on 02/02/2013 at 02:46

  Seni, kuni tarbimisuurijad uurivad ainult seda, mida tarbijad x poes saadaolevast valikust välja valivad, ei ole neilt ka paremaid järeldusi loota.

 4. tavainimene said, on 02/02/2013 at 10:20

  Lisaks petitsioon.ee lehele peaks olema veel mingi soovunelm.ee vms, kuhu esitada neid taotlusi, mida pole võimalik otseselt kellelegi adresseerida.

 5. siil said, on 03/02/2013 at 10:13

  Soetasin endale hiljuti, pärast järjekordset saapaostus pettumist, Nipernaadi matkaklubi aktivistide poolt kolme aasta vältel aretatud ja täiustatud ning Tartu kingseppade valmistatud jalavarjud. Ma ise selle valdkonnaga väga kursis pole, aga kaupa proovimas käies räägiti mulle, et suur osa meil müüdavast jalatsitest on toodetud Itaalia liistul, mis ei taha kuigi hästi eestlase jalale passida – kuju olla erinev.
  Nii et ehk tasuks see väike investeering teha ja lihtsalt käsitööna Eesti meistritelt (nt Samelinist, kindlasti on veel tootjaid, Võrus jne) endale soovitav king/saabas tellida?

 6. tavainimene said, on 03/02/2013 at 16:07

  Samas — Eestis on … ma ei tea … tuhandeid õpetajaid, lektoreid, administraatoreid, tellereid, sekretäre, noorem-, vanem- ja peaspetsialiste, referente, toimetajaid, nõunikke, assistente jne jne. Kõik nad vajavad tööl kandmiseks mõistliku hinna ja mittekriiskava välimusega jalasõbralikke nahast kingi. Miks Samelin ei võiks ise seda märgata ja midagi välja pakkuda?

 7. nodsu said, on 03/02/2013 at 21:27

  Muide, kas Tartus Jakobi Jalatsi poekesest (Tähe tänaval) ei leia midagi? ma ei ole kindel, kas neil just libikuid on, aga viksi kontoripreili nöörkingakesi vist küll. ja mingeid Mary Jane’i tüüpi mudeleid võis kah olla, igatahes oli valik päris konservatiivne. Boonus on see, et olemasolevast mudelivalikust saab tellida täpselt nii suuri nagu vaja, kas või sellise paar, kus kingad on eri numbriga. Hinnad ei ole kallimad kui suurtes poodides, või noh, suurte poodide kvaliteetsemad kaubamärgid on enamasti palju kallimadki. Üsna mitmesuguseid tantsukingi teevad ka.

  Tallinnas kiidetakse jälle Ott Uhket, firma nimi on vist Elegants OÜ.

 8. tavainimene said, on 03/02/2013 at 21:59

  Nojah, aga jälle — miks peab nii elementaarse tarbekauba omandamiseks nii erikuradipalju vaeva nägema? Ma tahaks, et valgekraeproletaarlaste töökingad oleks kogu aeg vabamüügil, püsivalt läbi aasta(kümne)te sama tegumoe ja kvaliteediga. Nii et kui ma oma suurusnumbrit tean, siis ma lihtsalt lähen ja ostan lähimast supermarketist järjekordse paari, kui eelmised ära kantud. Praegu on tunne, nagu üritaks ma soetada midagi illegaalset — et kuskil on keegi, kes teab üht aadressi, kust saab küsida ühte tüüpi, kes teab seda parooli, millega saab jne

 9. nodsu said, on 03/02/2013 at 22:11

  Eestis on üldse heade kingade saamiseks vaja eriteadmisi või väga palju raha (sest ma olen küll ka poes hea kvaliteediga ja kontorikõlblikke kingi näinud, aga isegi allahinnatud peast on nad päris kallid. Clarks, Gabor, Ecco, Tamaris jt sarnased.)

  Teisest küljest, kui tahta päris oma jala järgi saada, siis tuleb alati teha lasta, paraku ei ole ükski kingapood nõus müüma vasaku ja parema jala kinga eri suuruses, kuigi enamikul inimestel ei ole jalad ühesuurused.

  Mulle tuli veel üks mõte pähe, kuigi ka see läheb ilmselt rubriiki “minna suure paju juurest otse, rätiga tädi juurest vasakule, koputada kolm korda ja küsida tuld”: tantsupoed, sest standardtantsu kinga mõjutab mood vähem: esiteks muutub kinga disain selles vallas aeglasemalt, teiseks on tehnilised omadused nagu hea balanss ja painduvus olulisemad. Kuigi see võib tunduda overkill, sest arusaadavalt nõutakse tantsukingalt rohkem kui kontorikingalt ja seetõttu on ka hind alates 60 eurost. Aga jällegi, paremad ja kandmiskõlbulikumad kaubamärgid maksavad ka tavalises poes sama palju ja vahel laskuvad nad 60 euro kanti alles pärast allahindlust.

  Tartus peaks minu teada olema vähemalt kolm tantsupoodi (Shate, Dancestar ja Kamilla), Tallinnas arvatavasti rohkem, ja erinevalt toredatest, kuid ülekoormatud kingseppadest viitsivad tantsupoed oma andmeid ka veebi üles panna.

  Muide, see ülekoormatus võibki olla põhjus, miks kodumaised tootjad rohkem mudeleid või suuremas mahus ei tee: nad ei jaksa olemasolevaid tellimusigi täita, sest tööjõudu napib. Guugeldasin huvi pärast Eesti kingatootjaid ja kaebasid muudkui, et töölisi leiaks, aga selliseid, kes teha ka oskaks, mitte.

 10. nodsu said, on 03/02/2013 at 22:13

  aa, üks hea asi ka. kui kingsepal teha lasta, siis siinmail on isegi hästi. Kui meie kingsepad ise kingi teevad (mitte ei piirdu parandamisega nagu enamik), siis on nad vähemalt nõus tegema erisuuruseid kingi. mu tantsuõpetaja rääkis, et Inglismaal tal igatahes ei õnnestunud kingseppa pehmeks rääkida, et see erisuurused kingad teeks.

 11. nodsu said, on 03/02/2013 at 22:18

  ja seda, et ostan uue x, y või z, kui vana on ära kantud, ei saa naljalt ühegi kaubaga, mida mood mõjutab. v.a mõned tantsupoodide mudelid, mis tundub, et ei muutu kunagi (ja Jakobi Jalatsist kahtlustan sama). Kui kunagi küsiti Aline Kominsky-Crumbilt kui hästiriietuvalt kunstnikult moenõu, mida poest otsida, siis tema soovitus oli, et kui vahel harva tuleb hooaeg, mil müüakse selliseid kingi, mis meeldivad ja on mõnusad, siis ostke kohe suur hunnik tagavaraks, sest nagunii tuleb siis paarkümmend hooaega, kui ükski mudel ei sobi.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: