tavainimene

“Tagasi Eestisse”

Posted in * by tavainimene on 29/12/2012

Kui maailm oli alles valmis saanud, kudus Ämblik valmis Esimese Loo. Selles olid sees kõik algused, lõpud ja keskpaigad, kõik lõbusad ja kurvad juhtumised, õnnelikud ja õnnetud saatused, kõik kangelased ja armastajad. Aga ablas Orav, kelle hambad ühtelugu sügelesid, näris jutukanga puruks. Ahne Opossum tahtis tükid oma pessa vedada ning sellest tõusid tema ja Orava vahel tüli. Nad kisklesid, sakutasid ja jagasid vopsusid nii ägedalt, et sellest tõusis tuul, mis kandis jutukanga puru alla ilma. Osa kukkus vette, osa tulle, osa rohu sisse, osa pilvede vahele. Aga mõned tükid sadasid pähe esimestele esivanematele. Ja järgmisel ööl nägid esivanemad esimest korda und.

Ämblik sai väga pahaseks. Ta kutsus Orava ja Opossumi enda juurde ja sõitles neid: “Vaadake, mis te olete teinud! Minge otsekohe ja korjake kokku!” Orav ja Opossum, silmad häbi täis, laskusid öösel alla ilma, et veest, rohust, tulest, pilvedelt ja esivanemate peadest lugude tükid kokku korjata. Orav töötas hoolsalt ja kogus kokku kõik tükid, mida ta leida suutis. Ta oli nii püüdlik, et lisaks Ämbliku jutukanga ribadele sattus tema pauna ka tükikesi esivanemate unenägudest. Opossum seevastu oli laisk — tema lükkas osa tükikesi lihtsalt vaiba veere alla peitu ning naases Ämbliku juurde õige kerge korviga.

Ämblik kortsutas kulmu ning hakkas oma jutukanga lõimi kokku sätitama. Hulk päevi ja öid nägi ta vaeva, kuid mõned tükid olid ikka puudu ja mõned üle. Uuesti kutsus ta Orava ja Opossumi enda juurde ning saatis nad alla ilma. Ning taas naasis Orav vale kraamiga ning Opossum pooltühja vakaga. Segadus Ämbliku esmakirjutatus ning esivanemate unenägudes üha suurenes.

Nõnda on see tänapäevani. Ämblik pole ikka kaotanud lootust oma esimest lugu ära parandada. Orav ja Opossum teevad oma viljatut tööd ning inimeste peadesse jõuavad üha uued lipp-lapp-lugudepuntrad, kus on koos esivanemate unenäod, kõnelevad loomad ja antipoodid, kolm tarka ahvi, Männiste ja Tammiste, Gaiman ja Murakami, “Puhastus” ja “Mees, kes teadis ussisõnu”, John Lennon ja Ristija Johannes, karu veri, eestluse paine ja Herman Simm.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: