tavainimene

Võluri õpilane

Posted in * by tavainimene on 16/12/2012

Kuidas leida tööd? Olen viimase kahe aastaga saatnud laiali vähemalt 300 cv-d ja mitte midagi. Igal pool nõutakse varasemat töökogemust, aga kuidas see kogemus mul tekkida saab, kui keegi mind tööle ei võta? Mul on magistrikraad humanitaarerialal. Ülikooli lõpetades olin optimistlik ja uskusin, et aktiivse ja taibuka võõrkeeli ja arvutit valdava noorena pole mul tööle saamisega mingit muret. Praeguseks olen täielikus masenduseaugus. Räägitakse, et ilma tutvusteta saab Tartus tööle ainult supermarketi kassasse ja seda ka juhul, kui oma hariduse väiksemaks valetad. Kas tõesti nii ongi?

Umbes sellise sisuga postitusi tuleb foorumites ja kommentaariumites ette kahetsusväärselt tihti. Abivalmis internautide vastustest 80% soovitavad Eestist ära kolida, 10% jagavad näpunäiteid, kuidas cv veel atraktiivsemaks tuunida, 5% soovitavad “mitte küsida riigilt kala, vaid alustada ettevõtlusega” vms ning 5% lihtsalt kiitleb, kui hästi nemad — erinevalt igasugu haledatest luuseritest — elus toime tulevad.

Tõde on kuskil vahepeal. Ühiskonnas on maksujõuline nõudlus humanitaar-spirituaalsete teenuste järgi jätkuvalt olemas ja pigem kasvava trendiga. Aktiivsel noorel tuleb lihtsalt taip tööle panna.

Võtmesõnad on vaimsus ja esoteerika. Uskumatult paljud inimesed on kimpus negatiivsete energiate, suletud tšakrate, ummistunud kosmilise armastuse kanalite või siis maavillasematel juhtudel needuse, nõiduse ja kurja silmaga. Uskumatult paljud inimesed on valmis andma raha spetsialistile, kes blokeeriks ära pahasoovlikud energiaolendid nende minevikust, häälestaks kõrgematele sagedustele organismi holograafilise eetervõrgustiku või teostaks karmamustri rakumälu nanotransformatsiooni.

Nii et tekitage endale turunišš — inglid, kristallid, kvandid, armujoogid, ürgheliteraapia, vikerkaarerännakud või tulemaagia. Järgmiseks tuleb luua tegelaskuju. Avatar. Mõelge talle välja meeldejääv hüüdnimi, väliskuju ning taustalugu, erilise rõhuga selle dramaatilisel episoodil, kuidas teid “missiooni jaoks välja valiti”. Aga las see lugu jääb saladuseks. Selle kohta tohib välja anda ainult üksikuid hämaraid vihjeid. Ümbritsege ennast müstikalooriga. Olge üldse pigem napisõnaline; harjutage peegli ees läbitungivat pilku ja mõistatuslikku muiet, millega vastata kiuslikele skeptikutele.

Lugege erialast kirjandust, et omandada baasterminoloogia. (Ettevaatust, ärge rolli liialt sisse elage.) Liigselt pabistada pole vaja — kui te ei oska midagi öelda, siis öelge midagi täiesti ajuvaba, aga sellise tooniga, nagu oleks see kõige sügavam tõde universumis üldse. Kehakeel ütleb rohkem kui tuhat sõna. Pulja dura, štõk molodets.

Noh, ja varsti oletegi valmis alustama. Müstika- ja esoteerikafoorumites on ikka aeg-ajalt abiotsijaid, kes on jännis kummitava vanaonu või õnnetu armastuse needusega. Postitage sinna “mu tuttav teab üht inimest ,kes käis ühe sensitiivi juures ja sai sealt ikka supper head abi” (NB tähelepanu kirjaviisil!) ja kui teilt siis küsitakse, et kas ei saaks kuidagi kontakte, siis laske natuke oodata ja andke oma meiliaadress. Kivirünta-punta-änta-paravänta … ja raha tuleb nagu aganaid.

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. lendav said, on 16/12/2012 at 21:47

  Lassie just kirjutas, kuidas teenustööna poltergeiste ära ajada ja halbu energiaid neutraliseerida. Eriti neid rahakotis olevaid nullidega lõppevaid – need tuleb kliendi rahakotist eemaldada. http://lassie.wordpress.com/2012/12/16/esoteeriline-puhastus/

  Noor inimene on võibolla pisut hiljaks jäänud – karmamustri rakumälu nanotransformatsiooni oleks olnud väga hea teha enne maailmalõppu. Aga ega see suur õnnetus ole – kindlasti on peale maailmalõppu veel suurem hulk inimesi, kes ei ole suutnud pauguga neljandasse dimensiooni minna ja vajavad väikest järeleaitamist.

 2. tavainimene said, on 16/12/2012 at 22:32

  Maailmalõpuga seoses. Viimasel korteriühistu juhatuse koosolekul arutati, millal aasta lõpus veel kokku tulla. Juhataja pakkus välja 20. detsembri; raamatupidaja ütles seepeale hauataguse häälega: “Viimsepäeva laupäeval …”

 3. Rents said, on 18/12/2012 at 20:04

  Tead, ma lugesin su postitust ja muudkui kõkutasin naerda, sest eestlased ei ole ometigi sihukesed.

  Ja siis… Läksin poodi ja nägin riiulis sellist raamatut. Eesti autoritelt…
  http://www.apollo.ee/uudised/raamatu-teejuht-tooks-iseendaga-esitlus/

  • tavainimene said, on 18/12/2012 at 21:19

   Jah. Ja see raamat on Rahva Raamatu 2012. aasta raamatumüügi edetabelis kolmandal kohal. Teisel kohal, muide, on sama loomingulise duo teos “Iga sinu tunne loob sind ennast”.

  • lendav said, on 20/12/2012 at 18:20

   Eestaste hulgas on päris suur protsent “sihukesi”. On raamatuid oma autoritelt ja loomulikult lõpmata palju rohkem tõlkekirjandust ja – üüratu hulk inimesi, kes neid loevad. Mis seal pattu salata – olen isegi mõne neist kätte võtnud, isegi lausa lugenud. Mõni raamat on jabur ja naljakas, mõni huvitav ja mõni intrigeeriv. Enamasti taandub nende sisu siiski ühele ja samale lihtsalt tõdemusele: sinu elu (või see, kuidas oma ellu suhtud) on sinu enda teha ehk siis tavapärase lihtsa psühholoogia alused. Katastroofi- ja uforaamatuid ei oska kommenteerida, need on liiga jaburad, isegi juturaamatuna ei anna hästi lugeda.

 4. leheneeger said, on 19/12/2012 at 11:52

  Edasijõudnud võivad vaadata ka Mai-Agathe Väljataga videoloengut “Kuidas toimida aastal 2012” Maa magnetväljast :) Puhas kuld. https://www.youtube.com/watch?v=Pn51kCwRFXE

 5. nodsu said, on 21/12/2012 at 00:36

  Hmm. Ma üldse ei välista, et need, kes üritasid mulle kunagi mingit vaktsineerimisvastast üllitist tõlkida pakkuda, olid needsamad inimesed, aga ega ma pead ei anna. Ma olen ilmselt ehtne näide humanitaarist, kes “lihtsalt ei taha tööd teha”, sest ma ei võtnud seda pakkumist vastu.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: