tavainimene

“Teispool mägesid”

Posted in * by tavainimene on 28/11/2012

Selle Rumeenia linaloo kõrval oli eilne belglaste pastelne maailmalõpp tõeline heatujufilm. Meelde tuli “Puust palvehelmed”, mis kauges nooruses minu ateistlikku kasvatusse arvestatava panuse andis.

Kaks tüdrukut on lastekodus üles kasvanud, ilma ainsagi inimeseta peale teineteise, keda armastada. Elu on nad lahku viinud — ühe Saksamaale tööle, teise aga vaesesse mägikloostrisse, kus rustikaalses majapidamises toimetavad tosinkond kaagutavat nunna ja püha isa, kes “enne töötas elektrijaamas, aga siis nägi inglit”.

Mässumeelne Alina ei pea Saksamaal üksindusele vastu ning tuleb kodumaale, et leebe ja alandlik (võib ka mõelda: murtud vaimuga) Voichita endaga kaasa viia. Aga Voichita armastab juba jumalat … (IMDb üks sisumärksõnu on “lesbian nun” ja midagi nii võikalt lihtsustavat ei ole ma isegi internetist ammu lugenud.)

Alina murdub psüühiliselt, aga kohalikus haiglas ei jätku talle voodikohta, niisiis saadetakse ta kloostrisse järelravile. Patsient on aga jätkuvalt rahutu. No mis muud saab olla põhjuseks kui temasse tunginud rüve deemon. Vaimselt haige ja kopsupõletikus tüdruk köidetakse ahelatega eksortsistlikuks talituseks ristikujulisele raamile ning jäetakse mitmeks päevaks ilma söögi ja joogita kütmata kabelisse, et kuradit temast välja piinutada. Noh, ja kurat lähebki, ainult et võtab hingekese endaga kaasa. Kui kiirabi ja politsei lõpuks kohale jõuavad, on juba hilja.

Vaataja saab kaks ja pool tundi endas maha suruda ägamist, jälgides seda sotsiaalse armetuse, formalistliku religiooni ja kriminaalse juhmuse lahti rullumist. Ma arvan, et ma vist lähen võtan ühe lonksu palderjani selle filmielamuse peale.

 

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Rents said, on 28/11/2012 at 05:21

    Mind huvitab, et kas keegi seda “Suurt õhtut” ka vaatamas käiks – tahaks ju teada, kas tasub selle nimel mehele prantsuse keel selgeks õpetada. Siiani on ta jätkuvalt tasemel “Ma olen transvestiit” ja “Anna mulle mandariin”, nii et see oleks paras ettevõtmine.

  2. tavainimene said, on 28/11/2012 at 15:32

    Panin algul enda kavasse (huumoridoosi suurendamise mõttes), aga kõhutunne mõtles ringi, et vilets huumor on masendavam kui korralik tragöödia.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: