tavainimene

“Vandenõu”

Posted in * by tavainimene on 25/11/2012

Tänane PÖFFi-film oli mockumentary-stiilis kõhevik kahest sõbrast, kes teevad dokumentaalfilmi kohalikust vandenõuteoreetikust. Ainult et veidrik staar kaob ootamatult jäljetult oma leheväljalõikeid täis kleebitud korterist. Ühes noormehes hakkab idanema kahtlus. Hoiatavate märkide kiuste võtab ta ette uurimistöö, mis viib iidse ja võimsa mitraistliku salaühingu jälile. Juba üpris selgete hoiatavate märkide kiuste varustavad teadmishimulised semud end spioonikaameratega ning infiltreeruvad (kahtlase kergusega) ühingu koosolekule. Järgnev osa filmist ongi amatöörspioonikaamera pildi- ja helikvaliteediga, koosnedes suures osas pimedusest ja järjest paanilisemast hingeldamisest. Ütleme nii, et paanikaks on ka põhjust …

Filmi lõpp jätab otsad vaataja jaoks lahti. Igaüks võib ise otsustada, kas oli siis vandenõu või kõigest vandenõuteooria (milletaolisi paratamatult sünnib seal, kus kohtuvad informatsiooniline üleküllastumine ning kõikjalt märke, tähendusi ja seoseid otsima evolutsioneerunud inimaju).

Mina isiklikult olen muidugi väga umbusklik. Ma arvan, et kui maailma tõesti juhiks ülivõimas ülisalajane organisatsioon, siis oleks see maailm kuidagi … noh … paremini juhitud. Kuigi arusaadavalt, kui see salavalitsus oleks tõesti nii võimas, siis just sellist muljet ta soovikski jätta. 

Hmm, jaa. Mitraism. Kas te teadsite, et selle ikonograafias on klassikaline härjatapustseen, kus Mithrasel on Cautese nimeline assistent? Ja Tartu (Tarbatu > tarvas!) lähedal asub firma nimega Cautes, kes valmistab lehmakomme (veis!). Ja see firma pidas kunagi kaubamärgivaidlust ühe Rakvere (Tarvanpää!) vabrikuga. Ma ütlen teile, see nüüd küll juh

 

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Rents said, on 25/11/2012 at 03:21

  Haha, sind rabasid “nemad” poole kirjutamise pealt kaasa või?

 2. notsu said, on 25/11/2012 at 03:24

  Rada7 vandenõuteooriate foorumisse otsivad lahked inimesed puhast kulda kokku, minge vaadake.

 3. tavainimene said, on 25/11/2012 at 16:05

  Oh sa põlastus. Noh, need vaesekesed on muidugi sügaval eksiteel. Tõde, mida mulle äsja emalaevalt kanaldati, seisneb järgmises: meie planeet on üks suur mäng, kus meie kõik oleme mängunupud. Mängivad entiteedid tinglike nimedega Reptiloidid ja Maotapjad — Dragons vs Knights. Nende täpsemat olemust pole meie dimensioonis võimalik seletada.

  Reptiloidide elemendid on pimedus, öö, vesi, kalad, maod ja lohed. Maaemad, pühad nastikud jne. Aasia draakonikultus on puhtalt nende teema. Hetkel on nende peamine mängustrateegia massiga löömine, aga ka torme ja üleujutusi ei põlga nad ära.

  Maotapjate “kaardid” on taevas, päike, tuli, kuld, kiskjad. Nende trumpnupud tunneb tihti ära nimedest, mis viitavad suurtele sõdalastele-lohetapjatele Miikaelile ja Pühale Jürile: Mihhail Gorbatšov, George Walker Bush, Lennart Georg Meri, Arnold Rüütel jpt. Aga rohkem ei tohi ma praegu avaldada.

  (Kusjuures ma pidin praegu selle kommentaari kaks korda sisse tippima, sest esimesel korral tuli veateade “HTTP 405 lubamatu meetod”. Päriselt ka. Kas te kujutate ette?)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: