tavainimene

Omanäolised

Posted in * by tavainimene on 20/11/2012

Täiesti jabur uitmõte. Kui võtta kolm linna, ütleme Kuressaare, Rakvere ja Võru. Ja kui võtta nendes linnades igas näiteks kolm punkti, mis jäävad turistide liikumisteedelt välja. Ja kui oleks võimalik neis punktides pildistada näiteks sadat järjestikust mööduvat inimest, passipildi formaadis, ilma peakatte ja prillideta. Kas siis oleks olemas puhtast juhusest statistiliselt oluliselt suurem tõenäosus, et juhuslik vaatleja teeb vahet, missugune nägudegalerii on pärit missugusest linnast? Või kui me võtaks näiteks samadest linnadest mingi keskmise vanusega (pluss-miinus viis) meeste ja naiste aastakäigud ja teeks neist n-ö komposiitportreed– kas siis joonistuks välja mingi erinevus? Kas võrokesed on dolihhokefaalsemad ja gratsiilsemad kui virulased?

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. indigoaalane said, on 21/11/2012 at 14:14

  ei ole jabur. Väga hea mõte on. Erinevate riikide inimestel on ju küll oma omapärad, ehk on Kuressaare jt väikelinnad liiga väikesed. Aga maa ja suurlinnainimestel peaks küll vahe sees olema. ( Ma rämedalt ja ebaõiglaselt üldistan praegu). Ilmselt silma värv jmt järgi eristuvust pole, aga soengu-hammaste korrashoid annab väga palju iseloomulikke ja ühendavaid jooni. Kindlasti on ka riietuses mingi defineeriv muster/stiil.
  Samuti ma usun, et vanemal põlvkonnal ( 60+) on samuti ehk paigale iseloomulikku ühendavat alles, kuna tol ajal liiguti ikkagi vähem ringi kui täna ja seal, ma usun võib vast isegi juuste/silmade/kehakuju sarnasusi leida. väga huvitav mu meelest:)

  Ma mõtlesin välja ka viisi, kuidas seda saab lihtsamalt teostada, Võta enda ja mujalt pärit kolleegi klassipildid ette. Kas on vahe sees?
  Minu kogemus ütleb, et on küll:)

 2. tavainimene said, on 21/11/2012 at 15:15

  Keegi võiks teha kunstiprojekti “Eesti näod”: tallinlase nägu, maainimese nägu, eestivenelase nägu, hiidlase, mulgi ja tartlase nägu jne. Tänapäeval on ju ägedad tehnoloogiad olemas fotodelt näojoonte välja lugemiseks ja nende töötlemiseks.

  Kusjuures, kui kõik näod oleks enam-vähem ühesugused, siis oleks see ju ka väga diip järeldus — et pole me midagi nii erilised, kui me arvame.

 3. notsu said, on 23/11/2012 at 05:36

  isoleeritumates kogukondades on raudselt oma näotüüp. Mu Pärnumaalt pärit ema tunneb kihnlase näo järgi ära.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: