tavainimene

“Seenelkäik”

Posted in * by tavainimene on 05/10/2012

Kõigepealt meenus Kiviräha professor Kott ja tema uurimisekspeditsioon maainimeste juurde. Esimese ja kolmanda Eesti kohtumine. Tavaliselt eraldab neid ju teleekraani sinetav turvaklaas, millest ühel pool mängib eliit totakaid tirkamismänge ja teisel pool on pleebs omaette “elektri kohta kõik välja arvutanud”.

Aga isegi professorid-poliitikud kohastuvad pärast esimest šokki maaeluga. Me lihtsalt oleme niivõrd paindliku kohanemis- ja kohastumisvõimega liik. Andke meile ainult koht — jalad laua all, taldrik nina ees — ja me kohaneme.

Ja kuidas me ikka jumaldame lugusid. Seriaale. Episoodile “Parasiidist poliitik” järgneb “Kadunud poliitik”, me närime pinevuses küüsi, ootame  ja plaksutame rõõmsalt episoodile “Taasleitud poliitik, superstaar pealekauba”. Kes enam mäletab, mis seal üle-eelmises osas täpselt oli.

Ei olnud see terav satiir, pigem leebe muigamisi peavangutus. Mõned mõnusad vimkad olid filmis sees, näiteks tiigri- ja kassipilt ja “haavatud sangarite naasmise”   episood. Ja peategelaste tüübid olid ehedad; no lausa arhe-tüübid. Täitsa tore film, ühesõnaga.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. lendav said, on 08/10/2012 at 16:15

    Jah.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: