tavainimene

“Seenelkäik”

Posted in * by tavainimene on 05/10/2012

Kõigepealt meenus Kiviräha professor Kott ja tema uurimisekspeditsioon maainimeste juurde. Esimese ja kolmanda Eesti kohtumine. Tavaliselt eraldab neid ju teleekraani sinetav turvaklaas, millest ühel pool mängib eliit totakaid tirkamismänge ja teisel pool on pleebs omaette “elektri kohta kõik välja arvutanud”.

Aga isegi professorid-poliitikud kohastuvad pärast esimest šokki maaeluga. Me lihtsalt oleme niivõrd paindliku kohanemis- ja kohastumisvõimega liik. Andke meile ainult koht — jalad laua all, taldrik nina ees — ja me kohaneme.

Ja kuidas me ikka jumaldame lugusid. Seriaale. Episoodile “Parasiidist poliitik” järgneb “Kadunud poliitik”, me närime pinevuses küüsi, ootame  ja plaksutame rõõmsalt episoodile “Taasleitud poliitik, superstaar pealekauba”. Kes enam mäletab, mis seal üle-eelmises osas täpselt oli.

Ei olnud see terav satiir, pigem leebe muigamisi peavangutus. Mõned mõnusad vimkad olid filmis sees, näiteks tiigri- ja kassipilt ja “haavatud sangarite naasmise”   episood. Ja peategelaste tüübid olid ehedad; no lausa arhe-tüübid. Täitsa tore film, ühesõnaga.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. lendav said, on 08/10/2012 at 16:15

    Jah.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: