tavainimene

Jatkuu

Posted in * by tavainimene on 19/09/2012

Loobusin pärast väikest finantsmatemaatikat kahetsusega happevanni, klaaskuulpritsi, galvaanika ja pulbervärvimise plaanidest ning piirdusin miinimumprogrammiga. Pisut tööd õli ja fooliumiga, uued rehvid, sadulakate, helkurid, tuled ja kell — mul on jalgratas! Viimased vidinad kruvisin omaenese kätega külge. Leedlambid (leedotuled, kh-kh-kh) vilguvad nagu 70ndate Technicolor UFO-unenägu. Puudu on veel porilauad. Poes pakutavad kromoplastist kolmekümneeurosed oleks minu kahekümneeurose ratta peal ilmselge ülepakkumine.

“Need vanad Soome rattad on hea kerge jooksuga,” leidis remondimees ja utsitas: “Noh, hüpake aga peale!” Vastasin, et enne liikluskeerisesse sööstmist tahaks natuke hoovi peal harjutada. “Muru peal,” kõhistas meister naerda. Nojah, võib-olla tõesti muru peal, eriti kui tuletada meelde minu äärmiselt pettumusttekitavat taaskohtumist uisutamisega. Hmm. Kas algajale jalgratturile ei peaks ka kuidagi vahtralehe märki peale panema?

Alustada tuleb aga mõistagi teooriast — liikluseeskiri ja Tartu jalgrattateede kaart. Mõte vasakpöördest mitmerealisel ristmikul teeb mind veidi murelikuks. Aga ma näen iga päev üpris eakaid ja ümarikke memmesid linnas rattal veeremas. Vähemalt mõned neist on  ellu jäänud ning see lisab optimismi.

5 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Mnjah said, on 19/09/2012 at 08:49

  Autod on nagu koerad, neile ei tohi näidata, et sa neid kardad. Rattur peab liikluses väliselt olema hundiülbe, sisimas aga erk ja tähelepanelik.

 2. tavainimene said, on 19/09/2012 at 11:06

  Süda vajus päris saapasäärde.

  P.S. Mõte, et jalgrattur peab autodele jätma surmapõlgava mulje, tuletab pahaendelisel kombel meelde kindral Tacticust: “On väga hea, kui teie vaenlane on valmis oma maa eest surema. See tähendab, et teil on ühine eesmärk.”

 3. Kassu said, on 27/09/2012 at 15:29

  Praegu võib ju jalgrattur kõnniteel ka sõita, vaevalt sa kavatsed 20 km/h seal vihtuma hakata :D. Turvalisem igatahes kui sõiduteel enesetapjat mängida.

 4. tavainimene said, on 28/09/2012 at 10:29

  Mhmh. Ja kui ma seisan vana kaubamaja ees ja suunan pilgu Riia mäest üles, siis tekib kerge kahtlus, kas mu mäest üles liikumise kiirus viimati miinusmärgiliseks ei kujune.

 5. Kassu said, on 30/09/2012 at 13:44

  Ei ta lange, läbitud etapp algaja ratturina Tartus – algul ei jaksanud vändata, siis kasutasin kaht koiba otsekokkupuutes maapinnaga. Aga üsna kiirelt saab nõksud kätte :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: