tavainimene

Kevadest sügisesse

Posted in * by tavainimene on 20/06/2012

Homsest hakkavad päevad jälle lühemaks jääma.

Ära on õitsenud sirel ja valge roos, peagi lisandub neile jasmiin. Aga mina pole neid näinud. Õigemini, olen näinud, aga see tunne ei ole kohale jõudnud. Tunne ütleb, et praegu on aprill — üksikutel soojadel päevadel saab särgiväele võtta, aga muidu tuleb kampsun, sokid ja jope käepärast hoida.

Vihm, tuul, külm, vihm, vihm, tuul. Kuidagi aja- ja asjakohane lugemine oli Meelis Friedenthali “Mesilased”. (Laenutasin selle kohalikust külaraamatukogust, teenides ära juhatajanna tunnustava noogutuse — iga väike vihike Cartlandi vastaskaalukausil võib olla otsustava tähtsusega, kui mõni terminaatorminister võtab hakata taristut optimeerima vms.)

Jah, see raamat meeldis mulle. (Meenutas millegipärast natuke “Pinocchio pabereid”.) Kuigi lugu oleks võinud olla, hmm, pikem ja täidlasem. Rohkem lahti kirjutatud, otsad omavahel kokku viidud. Toitumisgurud ütlevad küll, et lauast tuleb tõusta kerge näljatundega, aga vaimutoidust tahaks mõnusat rammestavat küllastust.

Mõte päikesest rikastatud meega musta sapi põhjustatud niisket melanhooliat ravida tundub päris hea. Ja uskumus, et heade inimeste hinged naasevad meie maailma mesilastena annaks loogilise, ehkki nukra, seletuse mesilinnukeste mõistatuslikule kadumisele. Et siis — varuge mett, pimedad õhtud on tulekul.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. sol said, on 20/06/2012 at 12:27

    Sama siin – suvi lõpeb enne ära, kui kohale jõuab. See tunne, et on Suvi. Sügise ja talvega imelikul moel seda probleemi kunagi ei ole.

  2. Meelis Friedenthal | Stalkerid said, on 16/05/2017 at 16:03

    […] Tavainimene Kevadest sügisesse [“Mesilased”] // https://ignorabo.wordpress.com/2012/06/20/kevadest-sugisesse/ […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: