tavainimene

Õpeta nagu oma last

Posted in * by tavainimene on 22/05/2012

Poliitannetustega käib ikka piinlikult amatöörlik soperdamine. Et ei saa siis, e-riik nagu me ju oleme, programmeerida riigikogu veebilehe juurde väikest oksjonikeskkonda. Sinna saaksid huvitatud isikud sisestada enda soovitud poliitika- või seadusemuudatuse kirjelduse koos hinnapakkumisega. Riigikogu liikmed omakorda saaksid, kui hind on nende meelest sobiv, vajutada “poolt”-nupule. Kuni vajalikke hääli koos pole, saavad aktivistid rahastajaid juurde värvata. (Teleuudiste ajal võiks päevakursside riba ekraani allservas joosta.) Kui hind on kerkinud nii kõrgele, et laekub viiekümne esimene poolthääl, kolksatab oksjonihaamer ning laekuv summa jagatakse erakondade vahel vastavalt hääletajate liikmesusele. Jätkub masadele, jätkub dasadele, ning seda kõike reaalajas kogu rahva silme all.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Mõtsik Kaaren said, on 23/05/2012 at 17:36

    M6ne aasta eest oli vikerraadios juttu, et meeldiva eeln6u ja seaduse l2biviimiseks on vaja riigikokku maksta, eeln6u on pool milli ja seadus terve mill.
    Mul on sellest kahju, et eesti on pikkade sammudega astunud arengumaade suurde ja kirjusse perre, kus maksumaksja huvid kedagi ei huvita, aga see-eest on tugev positsioon inimestel, kes maksumaksja k2est raha kokku korjavad.

  2. tavainimene said, on 24/05/2012 at 08:16

    Kes (rohkem maksu) maksab, see tellib ka muusika.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: