tavainimene

Basse couture

Posted in * by tavainimene on 17/05/2012

Premeerisin ennast edukate kevadtööde eest väikse ekskursiooniga Läti-Valka ja soetasin kunagisse rajooni esinduskaubamajja platseerunud hiiglaslikust sekkarist paari lati eest mõned hilbud.

Marks & Spencer, Hennes & Mauritz. Rikkama rahva riided näevad teisel ringil paremad välja kui see, mida vaestele uuest peast pakutakse. Vaatasin naaberäris kuldbroderiiga kaunistatud kriiskavavärvilisest polüestrist ilmutisi ning vangutasin pead. Mis küll on selle meistri mõttes? Kas kusagil on keegi teinud moejoonise ja leidnud, et “selle jaanalinnusulemustrilise tuunikasoolika kaeluses olgu pingutusnöör, mille otsas on kuldsed munakesed”? Kas see keegi on moedisaini õppinud? Või on tegu põrandaaluse orjavabriku bossi armukese hobiga? Ja kangavaliku on talle ette andnud peremehe maffiasõbrad? Ja mida, kui üldse, on mõelnud meie mandri sisseostja? Või komplekteeritakse tema merekonteiner loterii põhimõttel?

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. nodsu said, on 18/05/2012 at 02:07

  ma arvasin, et Marks & Spencer ja Hennes & Mauritz on ikka sellised odavamad… aga ega ma neis poodides pole sees käinud, et teaks.

  • nodsu said, on 18/05/2012 at 02:10

   a kaltsukates olen ikka vahel päris disaininimesid ka näinud. YSL, Anna Molinari ja Max Mara on ette tulnud ja midagi veel, aga kõik ei tule meelde. aa, just hiljuti Stella McCartney.

  • tavainimene said, on 18/05/2012 at 08:29

   Ongi odavamad. Rikka rahva odavad riided. Kõrvutuseks vaese rahva odavad riided ehk turukaup.

 2. nodsu said, on 18/05/2012 at 15:28

  huvitav, milllest see rikka ja vaese rahva odavate riiete eristus tuleb: ma ei usu tglt, et mingis suures riidekaubamajas à la Hennes & Mauritz oleks kallimad riided kui need turu omad.

  Läksin vaatasin just soome H&M leheküljelt, pakuvad seelikut 4.95 eest, kleiti 14.95 eest.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: