tavainimene

Palju kära peaaegu ei millestki

Posted in * by tavainimene on 19/04/2012

Ma ei jõua ära imestada seda ažiotaaži ühe (1) sooneutraalse lasteaia ümber kuskil kauges Rootsis. Kui kogu see kommentaaridesse kätketud energia õnnestuks rakendada lasteaiajärjekordade lühendamisse Eestis …

Ju vist on õigus auväärt Hundiulul, kes tunnistab, et soorollide kriitika äratab üles kastratsioonihirmu uinuvad deemonid.

Kui lasteaiakohti oleks piisavalt, siis poleks minu meelest mingi probleem, kui mõni asutus oleks sooneutraalne, mõni marksistlik, mõni evangeelne, mõni budistlik ja mida iganes veel. Lapsevanematel olgu võimalus valida. (Koolidega peaks olema sama, seda ma olen varemgi kirjutanud. Las olla reformeeritud koolid, kus keskendutakse õpilase isiksuse, loovuse ja sotsiaalsete oskuste arendamisele, ning klassikalised, kus esikohal on teadmiste omandamine.) Miks mitte ka näiteks süvendatud sooõppega lasteaed, kus tüdrukud peavad kandma kleidikesi, mängima nukkudega ja lehitsema pildiraamatuid ning poisse õhutatakse turnima, loopima, maadlema ning mängima sõjamehi, politseinikke ja rallisõitjaid. Rüblikukalduvustega tüdruk saaks noomida, et “ega sa mingi poiss ole, et tõukerattaga kihutad” ja hellahingelisemat poissi häbistataks, et “mis kodumaa kaitsja sinust kasvab, kui vesistad nagu plika”.

***

http://www.naine24.ee/808142/rootsi-sugudeta-lasteaias-pole-poisse-ega-tudrukuid
http://arvamus.postimees.ee/808674/kasvatusteadlane-sooneutraalne-lasteaed-muudab-uhiskonna-vaesemaks
http://arvamus.postimees.ee/810924/kersti-nigesen-laps-taiskasvanu-mangukanniks
http://arvamus.postimees.ee/811050/inimoiguslased-sooneutraalne-lasteaed-on-vorreldav-kristlikuga
http://arvamus.postimees.ee/812558/raili-uibo-sooneutraalsus-voi-soopimedus

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Mõtsik Kaaren said, on 20/04/2012 at 08:39

  Seep2rast erutab, et soolisusega on seotud ylem22ra palju ylekohut meie, eriti naiste elus. Ja sellest tuleneb k6ik muu…
  Samas, antud n2ited Rootsi lasteaiast oleks lahedad mingi m2ngup2eva raames, aga pidev kampaania, eriti repressiivses vormis – peiddame, keelame – on kummaline. Selget ylekohut tuleb keelata, aga armsaid, naljakaid ja mis siis, et kohati kummalisi traditsioone p2evapealt nudides synnib ainult uut ylekohut.

 2. sol said, on 20/04/2012 at 10:11

  Sooteema on lihtsalt nii lihtne, et igaüks oskab sel teemal arvamust avaldada. (Või siis teiste arvamust järgi korrata).
  Jah, ma kuulun ka nende imelike inimeste sekka, kes ei poolda reegleid ja korda, vaid peavad kõige tähtsamaks valikuvõimaluste olemasolu. Mida rohkem valikuid, seda parem.
  Kindlasti on lapsi, kellele sooneutraalne lasteaed väga hästi sobiks. Nagu ka kristlik, muhameedlik või misiganes lasteaed.
  Aga jah, ühes teemas koos nii soolisus kui haridus…. Igaüks ju usub end täpselt teadvat, kuidas tohib lapsi kasvatada ja eriti veel, kuidas EI TOHI lapsi kasvatada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: