tavainimene

Spordiveerg

Posted in * by tavainimene on 21/03/2012

On selgunud, et parim lugu kõndimise taustaks on Roxette’i “Stars”, mida muidu vabatahtlikult ei kuulaks. Pleieris on veel Tina Turneri “Steamy Windows”, Beastie Boysi “Fight For Your Right To Party”, Pointer Sistersi “Jump”, Dire Straitsi “Money For Nothing” jms vanavara.

Samuti on selgunud, et sörkimisest hakkab mul parem põlv valutama. Nagu ka, miskipärast, ujumisest, mis muidu olevat väärikatele ja kaalukatele sobivaim liikumisharrastus. Naisteajakirjad käsivad ikka kuulata oma keha. Minu arust pole mõtet kehalt kunagi väga arukat juttu oodata, aga see, mida minu parem põlv kogu sellest &¤!# spordijamast arvab, ei kannata üldse trükimusta.

Parem kuulata asjatundjaid. “Käed-jalad tugevad, selg-kõht nõrk,” oli lakooniline diagnoos. No selge siis. Üritame keret tugevdada, enne kui tõsisemaks peenarde kaevamiseks ja ämbrite tassimiseks läheb. Varem kaldusin ma jagama seisukohta, mille järgi šeiping on “ajast ja arust vene naisvõimlemine” (ja no selge see, et kõigi nende lesmills-body-misiganesvärkidega võrreldes on ta eilne päev), aga ma pole iial varem kohanud ühtki treenerit, kes nii tähelepanelikult kontrolliks, kas ma teen harjutusi õigesti, ja vajadusel mind jõuga õige nurga alla väänaks.

Või mis kontrollist saab rääkida, kui tavalisel rühmatreeningul kepsleb poolsada sportijannat kaheksas reas. Tagumine rida ei näe treenerit lihtsalt üleüldse mitte — kontrollitud! — ja ilmselgelt toimib nähtavuse puudumine mõlemat pidi. Selliste trennide juures hakkab kaasa mängima rikkis telefoni efekt — esimene rida teeb treeneri järgi, teine rida esimese järgi jne, kuni kaheksas rida üritab omal kombel järele aimata seda, mida seitsmes arvab end olevat kuuenda pealt näinud. (Minu puhul üldise kineetilise ebaintelligentsuse foonil resultaadis muidugi suurt vahet pole.) Kepikõnnist on see kõik igatahes tüki maad lõbusam.

Nii et selline hullumeelselt sportlik kevad. Vaatame, kaua see kestab, enne kui keha üld- ja aju toetusstreigi välja kuulutavad.

Advertisements

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. indigoaalane said, on 21/03/2012 at 15:33

  btw, kuidas sa need laulud oma pleierisse said?:)

  • tavainimene said, on 21/03/2012 at 20:06

   Eks ikka varastasin. Kui kõnnin, siis on pea õlgade vahel ja silmad vilavad; kogu aeg ootan, millal seadusesilma raske käsi mulle õlale vajub :)

 2. e. said, on 21/03/2012 at 17:45

  mu pleilistis:
  aeglasema kõnni tarbeks:
  Survivor – Eye of the tiger
  The Clash – Rock the Casbah
  The Who – Owner of a lonely heart

  kui tempot arendada, siis ac/dc – let there be rock. see on hea pikk kah veel :)

  hea muss on tubli spordi algus!

 3. e. said, on 21/03/2012 at 17:45

  see on ka hea leht: http://walk.jog.fm/


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: