tavainimene

Lööklaulumeistrivõistlus

Posted in * by tavainimene on 19/02/2012

Eesti eurolaulu kohalik poolfinaal ajas ajuti itsitama ja siis jälle nägu piinlikkusest diivanipatja peitma. 

Alles lugesin kuskilt Adele’i meenutust, kuidas ta käis Pinki kontserdil ja laulja hääl olevat lavalt teda tabanud tuuletunneli jõuga. Jah. Laul olgu ilus tuline oja, mitte titepiuks.

Teiseks meenus kriitikute hinnang Briti  talendisaate-imelapse esikplaadile: kõik noodid on õige kõrguse ja pikkusega, aga tundub, et ta ei saa aru, millest laulab. Nii olid mõnel eurolaulukandidaadil ka minu meelest sisu ja vorm või sõnad ja viis pentsikus vastuolus, mõnel puudus aga sisemine dünaamika (sissejuhatus, sõlmitus, pinge kasv, kulminatsioon, lõpplahendus).

Tundub, et lihtsat muusikat, erinevalt avangardist ja undergroundist, pole üldse lihtne kirjutada. Mõtled küll, et mis see siis pole — ABABCB ja I – V – vi – IV, aga televaataja kortsutab kulmu ja suundub kööki külmkapi juurde.

Näis, mida siis nädala pärast pakutakse.

 

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaarnake said, on 24/02/2012 at 13:22

    Tundub, et meie eurulaulul on 2 suurt puudust – liigne keskendumine alterntiivile iga hinna eest ja 2) liigne keskendumine popsusele ja noortep2rasusele iga hinna eest. Aga kuhu j22vad h2sti l2bikomponeeritud musikaalsed meistriteosed, mida ei ole h2bi kuulata ka 25 aasta p2rast? Kas ansambel Metsat8ll v6taks laulda m6ne meie eurulauludest?
    Huvitav, et meil rahvah22letustel nii magedaid asju eelistatakse. See pole tyypiline halin a la noored hukas, vaid veidi yldisem mure inimeste liiga kerge leppimisega mistahes saastaga igas eluvaldkonnas. Kusjuures pole 55-sed 15-stest paremad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: