tavainimene

Aasta lõppes, teine algas

Posted in * by tavainimene on 02/01/2012

2012 ongi märkamatult kätte jõudnud. Jah, ja alles nagu oli aeg, kui isegi 2000 tundus ulmejuttude kauge tulevik hõljukmajade, tuubitoidu ja telepordi-turismiga.

Aastavahetusse mahtus ka vana ja uue ajastu kontraste. Reede õhtul oli tegevuskohaks … no ütleme Veskimehe trahter Põhma linnas. Kõik kujutavad ju ette — lakitud puidust seinad ja kunstlillevanikud, jooke kallab Guits ja plaate keerutab DJ Mäx, stammpublikuks kirjudes kampsunites mehed, tubli vunts nina all.  Muusikavalikus tegid ilma seitsme-kaheksakümnendate tantsuhitid (käsi püsti, kes mäletab Saragossa Bandi!). Lõpuks läks kohalike kiilakate kaelatute vahel kakluseks ka. Minu tavalises maailmas kaheeurose pileti eest nii palju elamusi ei saa. Nääriöö möödus aga juba 21. sajandis  — kaasaegne eramurajoon, era-ilutulestikud, võimas helisüsteem ja tantsuks YouTube.

Muuhulgas jõudsin olla tubli ja rahvaloenduse ankeedi ära täita. Ei olnudki midagi väga keerulist. Üllatama pani küsimus kohalike murrete valdamise kohta, kus vastusevariantidena olid välja pakutud  Kihnu,  Mulgi,  Saare,  Setu,  Võru,  Kodavere,  Hiiu ja muu. Vähemalt oli iga vastuse juures võimalus kommentaare lisada. Huvitav, ka emakeelena vene keelt kõnelejatel ka murdeküsimus on?

Väike pettumus oli see, et religiooni ja maailmavaate kohta oli ainult üks küsimus: et kas peate omaks mingit religiooni või mitte. Kes vastas “ei”, sellel polnud mingit võimalust lisada täpsustavaid selgitusi. Ma ei tea, kas jaatavalt vastajatele avanes mingi uus teemaplokk, kus sai oma palveldavaid (palvletavaid?) jumalusi loetleda ja kirjeldada. Minu meelest — kui juba, siis juba. Tahame ju rahvast selget sotti saada. Oleks võinud olla lausa sellised isiksusetesti-küsimused — et “kas klaas on pooltäis või pooltühi?” jms. Ja võimalus lisada väike essee oma spirituaalsete, filosoofiliste, eetiliste ja ühiskondlik-poliitiliste tõekspidamiste kohta. 

No näis. Eks vaatame, mida see 2012 siis toob.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. p-karu said, on 02/01/2012 at 23:00

    Palveldatav.
    Aga kui kiilakate kukkede kohustuslik mõõduvõtt välja arvata, on minu arust tore, et Veskimehe trahtreid ikka on. Kui ka nende pidajad alla annavad, mis siis jääb? Korteripeod, ja seal on kaklustel juba rohkem letaalseid eksitusi.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: