tavainimene

“Meie ääretu masendus”

Posted in * by tavainimene on 20/11/2011

Filmi pealkirjga “Meie ääretu masendus” oli julgenud pühapäeva õhtul vaatama tulla oma tosin inimest. Ometi polnud tegu sugugi masendava filmiga, pigem kerge ja armsa suhtelooga. Türgi toodang jällegi.

Kahe korterit jagava sümpaatse poissmehe ellu satub ootamatult neist palju noorem neiu — Saksamaal elava kolmanda sõbra orvuks jäänud õde. Mehed üritavad talle vanema venna eest olla, aga kus sa armastuse eest pääsed. Võiks arvata, et “naine laevas — laev põhjas”, aga tõeline sõprus peab vastu igale tuleproovile.

Jah, selline kerge film. Pealkirjas nimetatud masendus või meeleheide on muigamisi öeldud.

Ausalt öeldes oleks see kaunis igav lugu olnud, aga sümpaatsed tegelased päästsid. Lisaks teeb film tublit tööd, tõestades eurovaatajale, et Türgi on täiesti eurokõlbulik maa, kus võetakse vabalt napsi, naised käivad paljaste õlgadega ning esineb isegi teismeliste rasedusi. Ainult et söövad türklased märksa paremini kui keskmine eurooplane (oo, need kokkamisstseenid!), nii et on neil ka omalt poolt tulevasele ühiskodule midagi pakkuda.

P.S. Pealkirjale mõtlesin veel. Kas meeleheide on iseseisev emotsioon nagu kurbus, hirm ja viha? Või on ta üks väga kange kokteil?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: