tavainimene

“Meie ääretu masendus”

Posted in * by tavainimene on 20/11/2011

Filmi pealkirjga “Meie ääretu masendus” oli julgenud pühapäeva õhtul vaatama tulla oma tosin inimest. Ometi polnud tegu sugugi masendava filmiga, pigem kerge ja armsa suhtelooga. Türgi toodang jällegi.

Kahe korterit jagava sümpaatse poissmehe ellu satub ootamatult neist palju noorem neiu — Saksamaal elava kolmanda sõbra orvuks jäänud õde. Mehed üritavad talle vanema venna eest olla, aga kus sa armastuse eest pääsed. Võiks arvata, et “naine laevas — laev põhjas”, aga tõeline sõprus peab vastu igale tuleproovile.

Jah, selline kerge film. Pealkirjas nimetatud masendus või meeleheide on muigamisi öeldud.

Ausalt öeldes oleks see kaunis igav lugu olnud, aga sümpaatsed tegelased päästsid. Lisaks teeb film tublit tööd, tõestades eurovaatajale, et Türgi on täiesti eurokõlbulik maa, kus võetakse vabalt napsi, naised käivad paljaste õlgadega ning esineb isegi teismeliste rasedusi. Ainult et söövad türklased märksa paremini kui keskmine eurooplane (oo, need kokkamisstseenid!), nii et on neil ka omalt poolt tulevasele ühiskodule midagi pakkuda.

P.S. Pealkirjale mõtlesin veel. Kas meeleheide on iseseisev emotsioon nagu kurbus, hirm ja viha? Või on ta üks väga kange kokteil?

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: