tavainimene

“Looduse lapsed”

Posted in * by tavainimene on 20/11/2011

“Looduse lapsed” on 20 aastat vana Islandi film. Aastaarv 1991 tuli mulle tõtt-öelda ootamatusena — arvasin, et PÖFFil peamiselt värsket kraami näidatakse. Aga noh, film oli ka vanadest aegadest, kohtadest ja inimestest. Peategelane on tõeline vana kooli mees. Ta müüb maha oma lambad, laseb kärbikust kuuli pähe vanale karjakoerale, laulab talle mälestuseks koraali, pakib asjad ja sõidab bussiga linna tütre juurde. Kust ta aga kiiresti vanadekodusse kupatatakse ja kust ta mõne aja pärast koos sama eaka lapsepõlvesõbrannaga põgeneb — mälestuste retkele noorusradadele. Noorus on igaveseks kadunud ja külad tühjaks jäänud, metsikul rannal ja tühjades majades liiguvad vaid vaimud ja viirastused. Nood jäid minu jaoks natuke põhjendamatuks. Ei moodustanud looga tervikut. Aga Islandi loodus on nii metsikult võimas ja muusika oli nii ilus, et ma tegelikult ei nurise. 

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. poliitiliselt korreknte printsess said, on 21/11/2011 at 11:07

    Mulle käis kangesti närvidele, et mõlemad peategelased romantilisele noorusmaale naasnuna kõndisid mere ääres, jalad vees. Eriti kuna vahele näidati vana aja rauast tehtud mehi kalastuskombinesoonidesse pugemas. Sellises külmas ja tuulises kohas! Rannarahvas peaks ju paremini teadma! Laine tuleb ja teeb märjaks!

    • tavainimene said, on 21/11/2011 at 13:14

      Selle detailiga režissöör ehk üritaski meile mõista anda, et “kangelased on viidud viimse piirini, kus nad ei hooli enam millestki” :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: