tavainimene

Elu mõõnavetel

Posted in * by tavainimene on 24/10/2011

Ma olen vist viimane, kes tunnistaks, et universum tahab mulle millestki märku anda. Aga ma olen valmis möönma, et kui inimesel on mingi sisemine soodumus, siis hakkavad talle infomassiivist silma jääma teatud killud, mis hakkavad moodustama mustreid.

Viimastel nädalatel on mitu pool- ja peaaegututtavat inimest enneaegset surma surnud. Ühega lobisesime alles paar nädalat tagasi töökoosolekul. Reedel pidime jälle kokku saama, aga teda ei tule enam. Infarkt või insult, täpselt ei tea ja mis seal vahetki — riskitegurid nagunii samad.

Nüüd siis teatas perearst mulle, et kolesterool on ikka kõrgevõitu. Äärmiselt halb uudis, arvestades seda, et ma olen viimased paar kuud peamiselt õuntest ja kõrvitsatest toitunud. Mis toidud saavad olla õuntest ja kõrvitsatest kolesteroolivaesemad? (Perearst: “Jah, aga kas te olete proovinud neid hautada?”)

Õnneks leidsin probleemile lähiperspektiivis lahenduse. Käisin linnas ja ostsin endale saapad. Nüüd on see mure, mida süüa teha, kuu lõpuni murtud.

14 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. sol said, on 24/10/2011 at 09:17

  Ma väga loodan, et su füüsiline tervis paraneb : )
  Vähemalt blogi põhjal paistad sa väga elujõuline.

 2. tavainimene said, on 24/10/2011 at 09:30

  Suur tänu :)

 3. M said, on 24/10/2011 at 10:22

  Mina käin siit blogist hingetoitu ammutamas, alatihti itsitan vaikselt omaette. Kui see kuidagi kolesteroolitaset mõjutab, siis kindlasti alanevas suunas :D .Täh!

 4. Rents said, on 24/10/2011 at 11:05

  Loodan, et saapad on nii head, et saad nüüd jalgsi linnas ringi lasta ja füüsiline vorm muudkui paraneb.

  Rents, põline “järgmisel-nädalal-lähen-jooksma” mantra järgija

 5. tavainimene said, on 24/10/2011 at 12:43

  Tund kõndimist pidi pikendama elupäevi tunni võrra. Ja kui inimene elab 80aastaseks ning teeb, nagu soovitatakse, iga päev 10 000 sammu, siis kulutab ta sammumisele kokku 5 aastat oma elust. Kui nüüd võtta nii, et tunni kulutad sellest eluperioodist, kus veel kõndida jaksad, ja võidad otsa sellele perioodile, kus nagunii põhiliselt lamad, siis tundub nagu kahjudega kauplemine.

 6. kaarnas said, on 24/10/2011 at 18:39

  Pagan, mina ei kavatse kyll oma elu maha kõndida. arvestades elukohta ning kaupa, mida peab tagasi tulles seljas tassima, on see puhaskahjum… no sports.
  Alternatiivmeditsiini harux võib ehk lugeda nt toataimedega tegelemise. Kui sul ikka on mõned suured, lopsakad, põnevad taimed, siis parandab see su elu/tööruumi sisekliimat & vähendab stressi. Mina olen oma ebamugavuste maandamisex hankinud mitusada toataime… seda enam, et mitmed neist on esoteerikute väitel inimesele väga head, toetavad aurat & pikendavad eluiga.
  Kui Sul õnnestus osta heast nahast korralikud saapad, siis palju õnne. Vilets jalats on eestlase selja surm.

 7. notsu said, on 25/10/2011 at 00:27

  Kui kõndimine on kulutamine, mis on siis teenimine? ainult söömine? a sel juhul läheb kulutamisena arvesse ka igasugune muu tegevus, mis energiat kulutab, mõttetöö pidi üks hullemaid olema.

 8. notsu said, on 25/10/2011 at 00:28

  mõni muide ei lama 80-aastaselt ja mõni muidugi ei elagi nii vanaks.

  Omast kogemusest võin aga kõndimise kohta öelda, et üledoseerimisel on samuti omad puudujäägid. Ma arvasin, et kõndida võib pmst piiramatult, aga tervis tegi omad korrektiivid.

 9. tavainimene said, on 25/10/2011 at 06:17

  Kõndimise kõige tõsisem vastuargument on ikka saabaste kulu.
  Aga toalilled on kahtlemata abiks, mul on küll neid ainult oma paarkümmend. Imetlen praegugi oma aknalaual viimaseid päevi veetva tomatitaime küljes kolme punast ja nelja rohelist vilja.

 10. notsu said, on 25/10/2011 at 12:53

  Mul pole tegelikult õrna aimugi, mida kõndimine kolesterooliga teeb, aga niipalju olen lugenud-kuulnud, et osteoporoosi ennetamiseks on hea (luud ei arva, et võib liiga hõredaks minna), aga põlve- ja puusaliigsetele pigem paha, eriti kui liiga palju saab ja kui massi on kah liiga palju. Jooksmine-hüppamine on muidugi veel hullem. Jalgrattasõit hea ohutu.

 11. iibis said, on 26/10/2011 at 13:34

  Mina käin ka siin eluterve õhu ja hea tuju järel!

  Aga füüsilise vormi mõttes on mu meelest mõnusaim ujuda. Kulged omas tempos, higiseks ei lähe ja saabas ei kulu! Seljavalud on peale seda, kui ujumise (taas)leidsin, jäljetult kadunud.

 12. notsu said, on 26/10/2011 at 20:21

  aint et ujumise eest tahetakse talvel samuti raha. ja klooritaluvus peab hea olema.

 13. tavainimene said, on 26/10/2011 at 20:36

  Ega ideaalset ala ei ole. Jooksmine vaevab põlvi, jalgrattasõidul on jälle liiklusohud jne. Ma käisin kunagi sihukest päris toredat tantsulist võimlemist harrastamas, aga siis nad kolisid kaugemasse linnaossa – ilmselt Terpsichore kättemaks.

 14. notsu said, on 27/10/2011 at 00:17

  Kodus selili “jalgrattasõitu” teha? naljalt ohutumaks vist enam ei saa.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: