tavainimene

Karistai

Posted in * by tavainimene on 13/10/2011

Ma saan oma arust üldjoontes aru nende Wall Streeti okupeerijate emotsioonidest. Aga ma ei saa täpselt aru nende ambitsioonidest. Mida nad soovivad, millele loodavad? Et kui nad oma õiglases nördimuses piisavalt kaua tänaval seisavad, hakkab pankuritel viimaks häbi ja nad tulevad oma kontoritest välja loosungi all “kõigi maade proletaarlased, vabandage”?

6 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. notsu said, on 07/11/2011 at 00:17

  Tarmo Jüristo kirjutab sellest pikemalt – tal on seal tegelikult terve pikk artiklisari, koha peal tehtud reportaaž.

  • notsu said, on 07/11/2011 at 00:20

   tsiteerin: ” küsida #OWS-i liikmetelt “Mis on teie nõudmised” on […] sarnane olukorraga, kus Steve Ballmer küsiks sama vabavara-arendajatelt, oodates, et nood esitaks nimekirja nõudmistest mille Microsoft saaks oma toodetesse integreerida ja peale mida võiks kõik rahulikult oma palgatööle naasta”.

  • notsu said, on 07/11/2011 at 00:21

   Kommentaariumis käiv diskussioon on kah huvitav.

 2. notsu said, on 07/11/2011 at 04:12

  leidsin Jüristo artiklite vahelt lingi artiklile, kus kirjeldati mõnd asja, mida OWS tegelased pakuvad – tasuta wifi-maste on siin-seal üles pannud ja tasuta raamatukogusid (tähtajatu laenutus, tagastamine omal soovil). Aktsioonidest – kampaania liigutada oma raha suurtest ebaausalt käitunud korporatiivpankadest (kes saavad riigilt bailoutide näol niigi tasuta raha, mis ongi üks asi, mille vastu protestitakse) kohalikesse pankadesse või krediidiühistutesse.

 3. tavainimene said, on 07/11/2011 at 06:48

  Jah, ma lugesin ka seda reportaaži. Elame — näeme.

 4. notsu said, on 07/11/2011 at 18:19

  Lugesin vahepeal ka Jüristo lingitud artikleid ja linkisin sealt edasi; üks autor leidis, et isegi kui nad nüüd lihtsalt laiali lähevad, on niipalju kasu olnud, et avaliku debati tähelepanu on nihkunud rohkem sotsiaalprobleemide poole – vahepeal olevat usa meedias sellised märksõnad nagu “tööpuudus” ja “tööhõive” praktiliselt puudunud, räägiti ainult makrorahandusest. ja nüüd on need teemad jälle pildile pääsenud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: