tavainimene

Palgalõhe

Posted in * by tavainimene on 03/10/2011

Sotsiaalteadlane arutleb tänases Postimehes:

Naised saavad meestest vähem palka. Seda sellepärast, et nad töötavad peamiselt tegevusaladel, kus palgad on madalamad. Nendel tegevusaladel on palgad madalamad sellepärast, et seal on naiste ülekaal. Selleks, et neil tegevusaladel palgatase tõuseks, oleks vaja, et seal töötaks rohkem mehi. Selleks, et praegu madalapalgalistele tegevusaladele rohkem mehi saada, tuleb seal meestele naistest kõrgemat palka maksta.   

Vaat nii.

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Rents said, on 03/10/2011 at 09:44

  Kas see on lihtsalt iroonia või ma jätsin selle artikli kahe silma vahele? Sest sirvisin täna Postimeest küll, aga ei märganud, et palgaerinevustest juttu oleks.

 2. tavainimene said, on 03/10/2011 at 09:54

  Rein Vöörmann “Ebaõigluse aed ja aiaauk”, Postimees, 03.10.2011. Veebiväljaandesse pole see ilmselt veel jõudnud.

 3. Rents said, on 03/10/2011 at 10:17

  Kuram, ma juba tahaks lugeda. :D

 4. kaarnake said, on 03/10/2011 at 11:59

  Avalikkuse silmis & ka seadusandjate vaikiva hääxkiidu saatel on igati normaalne & tavapärane, et madalamat palka saavad naised kasvatavad oma lapsi edasi yxi, ning kõrgemat sissetulekut saav mees ei pea oma eelmis(t)e kooselu(de) lapsi sugugi toetama. Kui lähebki nii halvasti, et naisel on aega & võimalust elatisenõudega tegelda, siis leitaxe võimalus oma sissetulek nähtamatux muuta.
  Kui naine kaitseb oma majapidamist pättide eest reaalse & mõjuva jõu abil, mitte yldiselt aktsepteeritud abitu & vägivallatsejate suhtes kahjutu kisa abil, siis tema isiku, pereliikmete, majapidamise jm reaalsetest kahjudest suuremax & ainsax menetlemisväärsex kahjux peab nii korrakaitse kui muu õigussysteem & -ruum ainult meessoost vägivallatsejate moraalset kahju.
  Perevägivallajuhtumite korral kaldutaxe yldiselt meest õigustama & pikaaegse ning progresseeruva perevägivalla all kannatanud ning mh kehavigastusi saanud naised-lapsed on meil ikka veel stigmatiseeritud ning yhiskonna mõistmisele, abile & reaalsele toele mitte eriti ligi saav seltskond.
  Prostitutsiooni & inimkaubanduse jälkide juhtumite endisi, praegusi & tulevasi ohvreid peetaxe samuti vabatahtlikke mänge mängivatex hälvikutex, mitte reaalset abi & rehabilitatsiooni vajavatex kuriteoohvritex.
  Elan maakohas, kus haritud & ettevõtlikku rahvast läheduses pole, seetõttu paistab tugevamaõiguse pidev, kohati isegi avalik rõhutamine eriti eredalt silma & meedias avaldatud seisukohad mõjuvad nagu surma irve demokraatia papist maski all.
  Naiste väikesed palgad ning selle nähtuse õigustamine & jätkuv põlistamine on ainult osa systeemist, narratiivist & paradigmast.

 5. […] Rein ise leiab, seda ta otse välja ei ütle. Igatahes ootasin artiklit huviga, sest arvasin, et Mõttekodu liialdab pisut, aga ei, sinna ongi esmalt kirjutatud, et ega ikka ei saa otse öelda, kas see on […]

 6. Morgie said, on 05/10/2011 at 13:02

  Täiega kannis >:=E


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: