tavainimene

Eurohind

Posted in * by tavainimene on 01/10/2011

Keegi oleks võinud Ansipile öelda, et võtame ikka selle euro, mis Slovakkias on, mitte selle, mis Soomes.

17 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 03/10/2011 at 12:32

  soomes on palgad palju suremad kui slovakkias, seepärast ongi sealne euro kallim.
  meie euru peax olema u 60% odavam kui soome oma. vrdl palkade suhet.
  või peax soomele sõja kuulutama & okupatsiooni ning yhise riigipiiri kehtestama, aga kiiresti alla andma, enne kui carl-gustavid syydataxe…

 2. bunsen_lamp said, on 05/10/2011 at 04:45

  Viimati kui ma asja uurisin, juhatas A.Ansip vabariigi valitsust, mitte kaltsupoodide juhatusi. Eks neid hindasid määratakse peamiselt Soomes, kus need katsukate kontorid tänapäeval asuvad. Loogiline kah, tarbijad tulevad laevaga Helsingist, natiivid töötavad samuti Soomes ja saavad Soomest palka. Viimane aeg Soome tööle minna, või mehele, kui veel ei ole.

  • tavainimene said, on 05/10/2011 at 06:31

   … või siis isegi veel parem variant: mees Soomes tööl, mina Slovakkias šoppamas.

  • Rents said, on 09/10/2011 at 19:28

   Seal on vist mõnus soe ka, läheks kohe koos. Slovakkiasse.

 3. kaarnake said, on 06/10/2011 at 09:42

  raisk, mina ehitan eestis, tartumaal maja (st elumaja renov., kõrvalhoonete plan & rajam, krundi mullatööd, hajastuse rajam, vesi & kanal) & kasvatan-koolitan-toidan lapsi. kuida ma vajadusel mehe soomest koju kutsun, et nt teha elektritöid, millex mul pädevust ei ole, või sõidan linna mingi jubina järele, mille nagunii juba kodust kaugemal töl käiv mees saax tuua, ilma et ma peax sõidukulutusi kandma?
  vaadake, jätkuvalt on LIHTSAM & ODAVAM paljud, st võimalusel kõik tööd oma elu parandamisel ise teha. Kui minna välismaale tööle, siis oledki sa seal ori, elad barakis, mõtled võõras keeles, sul pole peret, kodukeelt, omi mõtteid ega isiklikku vara. Siinmaal olen ma kinnisvaramiljonär, kuigi ei käi “hästitasustatud eduka karjääriga meeldival tööl”.
  Kellel prillid liigsest pm & ee lugemisest udused, siis võix meelde tuletada, et hiljuti vabanesime võõrvõimu alt, mis oli sisuliselt igayhe meist paljax koorinud & väga vähestel oli legaalseid võimalusi omada & omandada mingeid tänapäeva mõistes ettevõtluse sarnaseid oskusi & väärtusi. See, kes tuleb eestlast tema oma maal, mida ta elus hoiab & korrastab, kuigi ilma luksasjade & uhkete riiete-tõldadeta, rotix nimetama, on ise rott.
  Pange jooxu, kui ei kannata tykikest isamaad korda teha “oih, kyynealune sai mustax, uih, liiv läx saapa sisse, aiai, sitt haiseb”, barakirahval pole tõesti vahet, millise maa barakis tema istub või mis keeles seebikas jooxeb.

  • tavainimene said, on 09/10/2011 at 17:14

   Oma kätega maja ehitamine on väga kallis ja aeganõudev hobi. Kellel pole tippkvalifikatsiooni defitsiitsel erialal, edukat aktsiainvesteeringut ega vanaonu pärandust, sellel on mõistlik saata üks pereliige ajutiselt välismaale raha teenima ja jätta teine koju objektijuhiks :)

 4. kaarnake said, on 09/10/2011 at 18:47

  Nii ka on. Kahjux ei ole kõigil inimestel välismaal töötamisex vajalikku tervet psyyhikat, yxkõixust keele & keskkonna vastu, nutad kyll, aga peab toime tulema kodumaise menyyga.
  Raha vähesust kompenseerib mõnevõrra aeg – mida kohe ei jõua kinni maxta ega tellida, seda saab aja jooxul koguda v õppida. Mina tean:)

  • Rents said, on 09/10/2011 at 19:33

   No aga Kaarnake, paljud mehed/naised ju just selle pärast lähevadki välismaale tööle, et koguda raha OMA kodu sissemaksuks – ja selle nimel elavadki oma barakis ja tõmbavad kulutused miinimumini, et see summa kiiremini kokku saada. Kõigile maaelu ei sobi, aga kui Tallinna kinnisvarahinnad on võrreldavad Berliini omadega, siis tuleb seda raha ka kuskil sealkandis teenida. Seda enam, et mulle tundub miskipärast, et just neile, kes lihtsamate ametite peal on, on kuidagi väga oluline, et kodu ikka OMA oleks ja üürikorter käib miskipärast au pihta.

   Ja ma ei saanudki nüüd hästi aru, kas sina oledki uhke taluperenaine, aga sinu mees ori, või oli see peen iroonia.

  • tavainimene said, on 11/10/2011 at 17:52

   Ma mõtlesin veel selle iseehitamise peale. Nõukaajal oli üsna tavaline kõrgema keskklassi tragöödia, et vanemad veetsid paremad aastad oma elust individuaali ehitusel mördiämbreid tassides ja oma lapsi nad õieti ei näinudki. Aga selleks ajaks, kui väike kast linnaservas valmis sai, olid lapsed suured ja lendasid pesast välja ning kaks pensionäri jäid suurde tühja majja elama. Praegusajal on sama lugu väikeste nüanssidega. Kasina eelarvega iseehitaja elab oma paremad aastad kodu asemel sisuliselt ehitusobjektil; barakk või soojak oleks sellega võrreldes juba edasiminek.

  • kaarnake said, on 12/10/2011 at 12:56

   Aga mis variant olex? Lapsed saamata jätta, elada näruses yyritoas… Ema-isa välismaal, lapsed täiesti omapead v lastekodus? Vabandan teravuse pärast, aga maakohtades on praegu levimas probleem, kus juba alla 10-sed peavad vanemateta hakkama saama… & kuna neil on raha, et huvita toimuv ka KOV töötajaid. Meie kylas elab rekkajuht, 6 lapse isa, kes on paras pervert, lapsepiinaja &ne. Aga kuna ta on Rekkajuht, Kes Saab Pappi, siis ei saa teda loomulikult puutuda. Et ta pojad koolis ei käi(nud), alaealine tytar sai ise lapse (oikuitore, saab vendadele asju osta), suviti on pidevalt probleeme lärmamise & korrarikkumise ning naabrite tylitamisega, ei huvita eriti kedagi. Sest keegi ei taha ette sattuda vägivaldsele “isale”, kes ju sõidab autoga & on yldse 1 tõeline mees, nagu mulle konstaabel seletas.

 5. kaarnake said, on 10/10/2011 at 07:28

  Rents, kui sa meie elukorraldust & aastate jooxul juhtunud asjadest teaxid, siis ei imestax sa päris paljugi yle, mida inimesed eri põhjustel korda saadavad, olgu need head, halvad v mõttetud otsused. Ma ei ole vist iroonik, pigem kyynik, & põhjust sellex on kantmeetrite kaupa.
  Ning kordan: paljudel inimestel ei ole, eriti pealt 30, niipalju tervet psyyhikat. Kui inimesel on probleeme, siis lõpeb tema ettevõtmine “teha nagu teised” fiaskoga. Ma tean inimesi, kes välismaal töötasid, aga lubatud hea raha asemel jäid tyhja taskuga & tekkis erinevaid probleeme. Ka minu mehel on saamata rohkem kui poole aasta palk, sisuliselt ma toitsin teda selle “rahateenimise” ajal. Arva, mitu korda ta on tahtnud töökaitse, politsei vm poole pöörduda, et oma palk kätte saada?
  Asjad liikusid mõnevõrra siis, kui ma ise sain yhe rammusa töökoha “kõigest” 15 km kodunt. Kahjux tuli peagi masu ning nooremad töötajad lasti kõik lahti. Aga see on ju hea – nyyd on riistad olemas, saab yht-teist teha. Kui ma tööl käisin, ei teinud keegi kodus midagi.

 6. kaarnake said, on 10/10/2011 at 07:45

  Meie maal ei tohi euroopa aastatepikkust yyrimisekultuuri eeskujux võtta. 1) kliima on kylm ning inimesel peab olema vähemalt aasta ette teada, kas & kuhu ta oma kyttetagavara paneb (mu tuttavate hulgas ei ole kedagi, kes yyrix tulikallist keskkyttega korterit). Sellest tulenevalt tekib järgmine probleem: 2) äärmine ebastabiilsus. Yyrnikku ei kaitse mingi seadus, kui omanikul tuleb pähe korter myyki panna, ise seal sees töllata & yyrniku asju kiskuda, uus (& paremini maxev) yyrnik võtta jms. Hoolimata tagatisraha & etteteatamise korrast on tegelik elu midagi muud. Korterit peavad paljud heax maxuvaba tulu teenimise kohax, mille heax ei pea ise midagi tegema. Olen elanud u 10 a Tartu yyrikates, kolida tuli pidevalt kas väga viletsate tingimuste tõttu, viimane kord ytles omanik otse: Elu Tallinnas on kallis, ma pean teie yyri tõstma, ning teie lapsed ei ärata minus usaldust. Olin just korraliku sanremondi teinud, exole. Siis otsustasingi lõplikult iseendale tegema hakata, sest pidev ebakindlus ei sobinud mulle. Teine asi – mu hobid võtavad väga palju ruumi ning vajavad spetsiifilisi ruume. Ma ei tea kedagi, kes yyriruumides tegelex botaanika, puidutöö, textiilikäsitöö vm-ga. Juhul, kui tegu pole ettevõtlusega, aga seda ei saa ma endale pere kõrvalt lubada.

  • Rents said, on 10/10/2011 at 09:05

   Noh, meil on selles mõttes hea korter, et kogu maja haldab kinnisvarafirma ja korterid on sellised suht peldikud, et keegi ei tuleks selle pealegi, et seda müüki panna. Nii et saab üsna muretult elada. Ei olnud küll plaanis, aga igal pool mujal olid vestlused stiilis “aga äkki teie koerad rikuvad põranda ära” – “Me paneme vaibad maha” – “aga äkki nad närivad seina puruks” – “Nad närisid midagi viimati kuuekuuselt, nüüd on noorem ka juba kaks aastat vana” – “No me eelistame siiski laste ja lemmikloomadeta üliõplasi.”

   Samas on “Võsareporterist” jäänud mulje, et kui üürnik luku ära vahetab ja välja kolimast keeldub, ei saa jälle omanik midagi teha. Ainus variant on kohtusse minna, aga kui ma õigesti aru sain (või kui Pets õigesti aru sai, ega see ka välistatud ei ole), väideti saates, et kohtuasja alustamiseks tuleb maksta mingi protsent korteri väärtumusest, mida mõistetavatel põhjustel teha ei taheta.

 7. kaarnake said, on 10/10/2011 at 07:49

  Ahjaa, ka pille ei saanud ma yyrikates kordagi kätte võtta. Inimestel pole absoluutselt probleemix ööpäevaringselt paukuva tymaka kõrval elada, aga elusmuusika ettekannete peale ollaxe väga häiritud. Ma mängin ka mitut pilli. Igas korteris oli keegi, kellele see ei meeldinud. 1 naabrinaine, kelle jaox oli elementaarne lapsi juba pea synnist saati vitsapeksuga kasvatada, oli shokeeritud, et ma jumalavallatuid laule laulan (noh, nagu malevalaulud, rokiklassika jms)

  • Rents said, on 10/10/2011 at 09:09

   Ka sellega pole meil probleeme – korterikaaslane harjutab meil nii akordioni kui torupilli, tema endine tüdruk mängis klaverit. Kordagi ei ole keegi kaebama tulnud. Ilmselt ka seetõttu, et nad arvavad, et mu abikaasa on retsidivist, aga osaliselt ilmselt ka seetõttu, et siis saaksime me vastu öelda, et meie ei kurda, kui ta oma naise pead kõva kolksuga vastu seina taob ja naine karjub, nii et me rahulikult filmi ei saa vaadata. Või et meie ei kurda, kui ta telefoniga räägib, sest ühel naabril on kombeks oma telefonikõnesid minu akna all teha, sest ta on vist poolkurt ja ajab oma pereliikmed närvi, kui toas telefoni lõugab. Nii et tuleb sobiv pind valida. :D

 8. kaarnake said, on 11/10/2011 at 17:24

  Korduv tahtlik ajupõrutuste tekitamine viib aja jooxul ysna ränga paragrahvini, kui ohver just psyyhiliselt haige pole, kes ei suuda ise vägivalla vastu abi otsida. Ma ei saa aru, mix 1) need inimesed niimoodi teevad jälle & jälle, 2) kuidas selline värk pole jõudnud vähemalt politsei & KOV sotsiaaltöötaja (& lastekaitsja) kätte.

 9. notsu said, on 24/10/2011 at 00:34

  Euroopa üürimiskultuuri tasuks vähemalt selle poolest eeskujuks võtta, et seal kaitseb küll üürnikku seadus ja mis kõik veel. Kui midagi vähegi lahti on (torud lähevad lõhki näiteks), peab omanik need korda tegema, samuti igast muud sanremonditööd.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: