tavainimene

“One Day”

Posted in * by tavainimene on 20/09/2011

Puud said kuuri veetud ootamatult kiiresti, nii et aega jäi ka vedelemiseks ja lugemiseks. Võtsin David Nichollsi “One Day”, mis mul suvel kuidagi edeneda ei tahtnud, ja lugesin läbi. Viimased peatükid läksid küll diagonaalis, aga tundub, et autori ambitsioon polegi olnud luua kõrgkirjandust, kus iga lause ja lõigu juures mekutada nagu kallist konjakit tipsutades, nii et erilisi süümepiinu ei tekkinud. Sain teada, “mis neist lõpuks sai”, ja olen rahul sellega.

Tegu on moodsa ajaviiteromaaniga, mis jälgib kaht peategelast ühel kindlal kuupäeval läbi kahekümne aasta — nende karjääri, suhteid, elumuresid ja -rõõme (rohkem ikka muresid), vastastikust tõmmet ja tõukumist. Meespeategelane on selline, kellele elus kõik kergelt kätte tuleb, ja naispeategelane on see, kellele elus jälle kõik läbi suurte pingutuste kätte tuleb. Elu ei ole õiglane. Melodraamat on üksjagu, vahepeal saab nalja ka, aga lõpp ei ole õnnelik.

Kõige värskem mõte, mille see raamat pakkus, on paraku üpris mõru: meil kõigil on lisaks sünnipäevale igal aastal ka tagurpidi surmapäev.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: