tavainimene

“One Day”

Posted in * by tavainimene on 20/09/2011

Puud said kuuri veetud ootamatult kiiresti, nii et aega jäi ka vedelemiseks ja lugemiseks. Võtsin David Nichollsi “One Day”, mis mul suvel kuidagi edeneda ei tahtnud, ja lugesin läbi. Viimased peatükid läksid küll diagonaalis, aga tundub, et autori ambitsioon polegi olnud luua kõrgkirjandust, kus iga lause ja lõigu juures mekutada nagu kallist konjakit tipsutades, nii et erilisi süümepiinu ei tekkinud. Sain teada, “mis neist lõpuks sai”, ja olen rahul sellega.

Tegu on moodsa ajaviiteromaaniga, mis jälgib kaht peategelast ühel kindlal kuupäeval läbi kahekümne aasta — nende karjääri, suhteid, elumuresid ja -rõõme (rohkem ikka muresid), vastastikust tõmmet ja tõukumist. Meespeategelane on selline, kellele elus kõik kergelt kätte tuleb, ja naispeategelane on see, kellele elus jälle kõik läbi suurte pingutuste kätte tuleb. Elu ei ole õiglane. Melodraamat on üksjagu, vahepeal saab nalja ka, aga lõpp ei ole õnnelik.

Kõige värskem mõte, mille see raamat pakkus, on paraku üpris mõru: meil kõigil on lisaks sünnipäevale igal aastal ka tagurpidi surmapäev.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: