tavainimene

Suvise lugemispäeviku tagantjärgi täiendus

Posted in * by tavainimene on 02/09/2011

Mario Vargas Llosa “Kapten ja külastajannad” — üle võlli huumorit, satiiri ja groteski Lõuna-Ameerika kastmes.

Asne Seierstad “Kabuli raamatukaupmees” — Valge Inimene ja Teine. Ei suutnud kahjuks millegagi üllatada.

Margaret Atwood “Teenijanna lugu” — tekitas mõtte, et antiutoopiad tunduvad iga kümnendiga vähem utoopilised.

Enn Vetemaa “Akadeemik Gustav Naani hiilgus ja viletsus” — huvitavat materjali umbes kolm korda liiga palju kokku kuhjatud, tulemus seetõttu hõre ja haraline. Ei meeldinud. Minu meelest kannatas ka vaegtoimetamise all. Võimalik, et ühe lõigu kordumine identses sõnastuses kahes eri kohas oli võimas kunstiline võte, aga minule jäi küll mulje copy-paste näpuveast.

Daniel Dennett “Darwini ohtlik idee” — suutsin unega võideldes sada lehekülge lugeda, siis jäi pooleli paremaid aegu ootama.

David Nicholls “One Day” — jäi samuti pooleli, kuigi on kõikvõimalikes müüvikute ja lemmikute edetabelites. Ju siis polnud aeg õige või pole mina õige.

G. Zotov “Mõrvad põrgus” — korralikult välja rehkendatud lobe ajaviitekirjandus, millest igaüks saab ennast üle olevana tunda, nt on ilmselt sihilikult järjekindlalt liblikateadlast etümoloogiks nimetatud. Muiata sai siiski küll.

Patrick Süskind “Parfüüm” — jälle hästi kalkuleeritud tükk, mis “balansseerib kõrgkirjanduse ja meelelahutuse piiril” või kuidas see annotatsioon kõlaski. No eks ta kukub viimaks ikka meelelahutuse poolele, aga tekitas mõtteid ka. “Parfüümi” soovitas muuseas Daniel Pennac oma essees “Nagu romaan” kasutada noortes lugemishuvi tekitamiseks. Ma ise kõhkleks küll väga enne templi “keskmisele ja vanemale koolieale” peale löömist.

David Lodge “Väike maailm” ja “Väärt töö” — täitsa mõnus kvaliteetmeelelahutus. Autor tunneb nii kõrg- kui kergkirjanduse tehnikaid ja kasutab neid vaheldumisi suure lustiga. Mitmes kohas itsitasin ikka kohe päris südamest. Hirmus kiusatus on poststrukturalislikust ja dekonstruktivistlikust kirjandusteooriast mõni eriti tark lause pähe õppida ja sobival hetkel pahaaimamatuid vestluskaaslasi rabada.

 

Tänan kõiki blogijaid, kes raamatusoovitusi, -arvustusi ja muid lugemisvihjeid jagavad.

Advertisements

11 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Rents said, on 03/09/2011 at 00:29

  “Parfüümi” filmiversioon on väga hea.

 2. tavainimene said, on 03/09/2011 at 13:41

  Ahaa. Peab siis uurima, kust seda näha saab. Ma pole kahjuks eriline filmipiraat. Kas videolaenutused üldse eksisteerivad veel?

 3. notsu ja A. said, on 03/09/2011 at 21:04

  Tartus Lutsu raamatukogus on ta mingil kujul olemas, ainult et ma ei saa kataloogist hästi aru, kas ikka on DVD või hoopis VHS (seal on, jah, ka sellist ajaloolist formaati).

 4. tavainimene said, on 03/09/2011 at 22:50

  Aitüma, asja uuritakse. Mul on isegi videomakk veel täitsa olemas. Ja vinüülplaadimängija. Oijahh.

 5. leheneeger said, on 04/09/2011 at 10:33

  Elioni videolaenutuses peaks “Parfüüm” samuti saadaval olema ja ühes filmipoes nägin DVDd allahinnatud kraami korvis, 3 eurot küsiti.

 6. tavainimene said, on 04/09/2011 at 20:33

  Täitsa huvitav, kuidas on võimalik pildikeeles lõhnakujutlusi tekitada.

 7. sol said, on 05/09/2011 at 21:42

  VHS on väga hea infokandja. CD-d on tüütult õrnad ja lähevad iga väiksema kriimu peale kohe rivist välja. Ning vinüülplaatide muusikaline kvaliteet on ka hoopis teine tase, kui mingil CD-l.
  Sa oled rikas nagu kikas, omades nii videomakki kui vinüülimängijat. Meil on ka mõlemad, aga kahjuks on vinüülikas natuke ajahambast puretud. Ning videomaki sisse meeldib lastele toppida näppe ja väikseid üllatusmuna-mänguasju.

 8. mnjah said, on 06/09/2011 at 10:58

  Lodge`i ülikoolielu teemalisest triloogiast soovitan kindlasti ka “Ühest kohast teise”, minu meelest neist kolmest isegi kõige parem. Ja samalt autorilt ka nt “Out of Shelter” ja “Words” (aeg-ajalt ka meie raamatupoodide inglisekeelse kirjanduse riiuleilt leitavad).

  • mnjah said, on 06/09/2011 at 11:02

   Vabandust, “Thinks…” on selle romaani nimi ikka.

  • tavainimene said, on 06/09/2011 at 14:42

   Aitäh. Soovitused alati teretulnud.

 9. notsu said, on 07/09/2011 at 00:47

  VHSidega on teised hädad – ei lähe küll niiviisi äkiste rivist välja nagu CD-d, see-eest vindub pilt pikalt ja piinarikkalt üha loogelisemaks ja vöödilisemaks ja viimaste hingetõmmete ajal muutub vahepeal puha pesumasinaks. Vinüülplaadiga ei anna võrrelda, ikka helikassettidega, mis vanuigi kõik venitama hakkasid – isegi siis, kui üldse ei mänginud, kuidagi vananesid ka seistes. Magnetsalvestus on ikka hulk maad hapram kui CD, too ei karda vähemalt elektromagnetlaineid, mida tänapäeval igal pool ringi rullub.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: