tavainimene

Pollökk

Posted in * by tavainimene on 09/06/2011

Üks majandusteaduse alustõdesid on väidetavalt see, et erasektoris luuakse kogu rikkus ning avalik sektor ainult jagab seda ümber. Sellest ma saan aru, et kui vabrikud ei töötaks ja maksud ei laekuks, siis poleks valitsusel raha armee ülal pidamiseks. Aga. Kui riigiasutus koondab maksumaksja palgalt ära kolm koristajat ning hakkab tellima koristusteenust eraettevõttelt OÜ Kolm Koristajat, siis kust see rikkus mängu lisandub?

Advertisements

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. ieska said, on 09/06/2011 at 13:10

  Eh, sind, lollikest! OÜ Kolm Koristajat omanik saab rikkaks! Või oled sinakene meitel kohe nii naiivne, et arvad nagu maksumaksja heaolu nimel liigutataks? Kõike rohkem ja ruttu ikka omade jopede tasku.

 2. tavainimene said, on 09/06/2011 at 13:22

  Jaa, ei no seda muidugi. Aga ikkagi, miks kolm koristajat eraettevõttes loovad väärtusi ja kolm koristajat riigiasutuses kulutavad?

 3. kaaren said, on 11/06/2011 at 23:59

  See on uuemate majandusteooriate dogma, kuna tegu on rohkem finantsfilosoofia kui tegelike väärtustega (loe: kellegi sahtlisse liigub raha nyyd lyhema kaarega). Aeg-ajalt vaadataxe neid ikka ymber. Millal see oligi, kui Galileo oma jutu eest tuleriidale taheti ajada?

 4. notsu said, on 01/07/2011 at 02:07

  vt samal teemal: “Jah, härra peaministri” säästuplaanid

  “My dear Humphrey, all to do is to stop calling them civil servants. Take the museums, for instance. If you turn them into independent trusts, then all the staff stop being classified as civil servants. They are still the same people, doing the same job, and still paid by government grants, of course – but as it’s a grant, it doesn’t count in the pay statistics.”


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: