tavainimene

Kaugelt maalt taas teateid saan

Posted in * by tavainimene on 27/05/2011

Tänasesse halli töörügamisse tõid pisukest vaheldust kaks kirja. Ühes pakkus end USA armee majoriks nimetav tüüp mulle 20 protsenti 16,2 miljonist eurost, mille ta leidis Saddam Husseini käsilase peidikust. Teises pakkus end ÜRO rahujõudude kapteniks nimetav isik mulle 35 protsenti 16,2 miljonist dollarist, mille ta leidis — üllatus-üllatus — samuti Saddam Husseini käsilase peidikust.

Ilmselt oli Saddami käsilastel kompulsiivne tung hoida oma sularaha 16,2 miljoni rahaühiku kaupa pakituna. Võib-olla oli see neil mingi püha arv? Asi väärib uurimist. Et rohkemate kuppudega vennikesed on saagi jagamisel kitsimad, on muidugi igati loogiline. Pisukest arusaamatust tekitas asjaolu, et ühe lugupeetud kirjasaatja arvates oli minu asukohaks Eesti, teise meelest Iirimaa. Seevastu ainult rõõmu tunda võib tõigast, et mõlemad autorid pidasid mind ülimalt pädevaks, diskreetseks ja laitmatu mainega inimeseks, kuigi nad ei teadnud sedagi, kas ma olen Sir või Madam. Kas pole armas, et niisugust siirast usaldust veel ilmas leidub.

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaaren said, on 27/05/2011 at 22:23

  Imeilus. Millal sa kohvrid pakid? Ei saa häid inimesi ju abita jätta!

 2. Tõnn Sarv said, on 28/05/2011 at 00:30

  Nii tore. Üks väga väärikas ja lugupeetud USA valitsusele kuuluv firma võttis paar nädalat tagasi ka minuga ühendust ja palus aupaklikult, et ma võtaksin vastu summa 5,8 miljonit dollarit.

 3. tavainimene said, on 28/05/2011 at 06:40

  Uhke värk on see, et kohvreid polegi vaja pakkida. Kui ma saadan neile piisavalt oma isikuandmeid ja kannan üle mõned tühised summad, siis saavad nad raha Iraagist suletud kastides välja tuua, kinnitades, et need on minu “teaduslikud uurimismaterjalid”. Praegu olevat raha (ühtaegu) Punase Risti deposiidis ja ühes mahajäetud kaevanduses. Ilmselt Punane Rist peab kaevanduses sularahahoidlat. Sõjas nagu sõjas ikka.

  Muidu saan ma ikka aeg-ajalt kirju helikopteriõnnestustes hukkunud suurmogulite testamenditäitjatelt advokaatidelt. Ma ei tea, minu meelest need helikopteritootjd peaksid küll ühe tõsise nõupidamise maha pidama. Nende rikkaimate klientide masinad kukuvad nagu kivid.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: