tavainimene

Psühholoog Maasikas astus klassi

Posted in * by tavainimene on 03/05/2011

Riigieksamite vaatlemine sai selleks kevadeks läbi. Juhtumisi olid kirjand, ühiskonnaõpetus ja inglise keel ka kolm ainsat ainet, kus mul endalgi olnuks mingigi šanss üle 50 punkti saada. Ajaloos ja geograafias saaks väga hea vedamise korral ehk ka märgi maha ning sellega asi ka piirduks. Ülejäänud ainetes ei oleks ilmselt lootustki 20 punkti piiri rünnata. Muide, eksamikeskuse koduleheküljel saab varasemate aastate testidega ennast proovile panna:

matemaatika
füüsika
keemia
bioloogia
geograafia
ajalugu
ühiskonnaõpetus

Riigieksamid iseenesest on kolossaalse ulatusega logistiline operatsioon, mis ei jää palju alla rahareformile, ainult et toimub igal kevadel. Koolidele see arvukate bürokraatlike turvanõuete tõttu sugugi ei meeldi, nemad eelistaksid vabas vormis koolieksameid. Kutse- ja kõrgkoolid vaadaku juba ise, keda, kuidas ja mille alusel nad õppima võtavad.

Mina olen pigem riigieksamite pooldaja. Mu arust on see siiski üleriigiliselt ühtlane ja erapooletu mõõteriist, kus anonüümset hindamist ei kalluta näiteks õpilase varasemad konfliktid kooliga või siis hoopis tema vanemate sponsoriheldus. Teiseks, riigieksam annab ülikooli sisseastumisel võrdsemad võimalused. Isegi kui välistada igasugune korruptsioon ja otsene onupojapoliitika, on tundmatul Antsla või Kärdla noorel vestlusel särada ikkagi raskem kui kolmanda põlve professorite järeltulijal, kelle isa on vastuvõtukomisjoni esimehe korbikaaslane.

*

Üks tore uudis haridusvallast veel: Facebookis on loodud grupp, kes on võtnud eesmärgiks Khan Academy materjalide eestindamise. Loodetavasti löövad inglise keele ja loodusteaduste oskajad agaralt kaasa. “Tehtagu ära”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: