tavainimene

Psühholoog Maasikas astus klassi

Posted in * by tavainimene on 03/05/2011

Riigieksamite vaatlemine sai selleks kevadeks läbi. Juhtumisi olid kirjand, ühiskonnaõpetus ja inglise keel ka kolm ainsat ainet, kus mul endalgi olnuks mingigi šanss üle 50 punkti saada. Ajaloos ja geograafias saaks väga hea vedamise korral ehk ka märgi maha ning sellega asi ka piirduks. Ülejäänud ainetes ei oleks ilmselt lootustki 20 punkti piiri rünnata. Muide, eksamikeskuse koduleheküljel saab varasemate aastate testidega ennast proovile panna:

matemaatika
füüsika
keemia
bioloogia
geograafia
ajalugu
ühiskonnaõpetus

Riigieksamid iseenesest on kolossaalse ulatusega logistiline operatsioon, mis ei jää palju alla rahareformile, ainult et toimub igal kevadel. Koolidele see arvukate bürokraatlike turvanõuete tõttu sugugi ei meeldi, nemad eelistaksid vabas vormis koolieksameid. Kutse- ja kõrgkoolid vaadaku juba ise, keda, kuidas ja mille alusel nad õppima võtavad.

Mina olen pigem riigieksamite pooldaja. Mu arust on see siiski üleriigiliselt ühtlane ja erapooletu mõõteriist, kus anonüümset hindamist ei kalluta näiteks õpilase varasemad konfliktid kooliga või siis hoopis tema vanemate sponsoriheldus. Teiseks, riigieksam annab ülikooli sisseastumisel võrdsemad võimalused. Isegi kui välistada igasugune korruptsioon ja otsene onupojapoliitika, on tundmatul Antsla või Kärdla noorel vestlusel särada ikkagi raskem kui kolmanda põlve professorite järeltulijal, kelle isa on vastuvõtukomisjoni esimehe korbikaaslane.

*

Üks tore uudis haridusvallast veel: Facebookis on loodud grupp, kes on võtnud eesmärgiks Khan Academy materjalide eestindamise. Loodetavasti löövad inglise keele ja loodusteaduste oskajad agaralt kaasa. “Tehtagu ära”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: