tavainimene

Ei midagi huvitavat

Posted in * by tavainimene on 01/05/2011

Maikuu saabus erilise tseremooniata. Vein jäi ka joomata, sest käärimisprotsess  on alles täies hoos. Istusin ja vaatasin mullikeste kerkimist nagu hüpnotiseeritu.

Kuigi päike paistis, oli õues nii jahe, et aitöid teha polnud eriti mõnus. Maasikapeenrad said siiski enam-vähem korda ja kõrvitsaseemned pottidesse mulda. Kaksteist sorti. (Ilmselgelt kannatan ma köögiviljaseemneostusõltuvuse all. Haigus ägeneb talvel ja varakevadel ning leeveneb mõnevõrra suvel ja sügisel.) 

Mais (kolm sorti, neist üks sinist värvi) on kasvuhoones juba nina mullast välja ajanud, kaalikad ja mõned lillekesed samuti. Tomatid on veel linnas aknalaual — kohutaval kombel üle kasvanud ja välja veninud, nii et nende transportimine on muutunud äärmiselt küsitavaks. Säh sulle “tomatid jaanipäevaks”, ega ikka loodust üle ei kavalda küll.

Eile õhtul vaatasin telekast veel kokkuvõtet kuninglikest pulmadest. Nojah, mõni kübar oli, nagu nüüd öeldakse, “väga püss”, aga tõtt-öelda ma ei saa aru, millest see üldrahvalik vaimustus ja rahvusringhäälingu otseülekanne. Nagu me poleks filmidest seda kõike (või vähemalt midagi väga sarnast) sada korda näinud?

Üks kommentaar, mida ma kuulma juhtusin, rõhutas, et “lihtsast tütarlapsest saab tulevane kuninganna”. Njah. Tõeliselt lihtne tütarlaps erakoolist, mille aastane õppemaks on 30 00 naela ringis.  Tegelikult, huvitav oleks teada, kas pruudi vanemad ütlevad serviette või napkin. Aga no vähemalt oli neil oidu oma lastele sobilikud nimed panna. Kujutage ette kuninglikku kõrgust nimega Sharon või Tracy.

Advertisements

9 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. p-karu said, on 01/05/2011 at 21:16

  Troonipärilusjärjekorras on täitsa arvestataval positsioonil väike Savannah Phillips, kuninganna esimene lapselapselaps. (Jah, ma olen liiga palju inglise lehti lugenud.)

 2. tavainimene said, on 02/05/2011 at 08:31

  Heldus küll! Väga püss oleks muidugi ka mõne New Age nimega monarh — Harmony I vms. Või multikulti ajastul miks mitte tõmmu kuninganna Mahalakshmi.

 3. kaaren said, on 02/05/2011 at 11:14

  Usa presidendix pole enam aus anglosaks, vaid Ku Klux Klanni meelehärmix veidi põnevama värvi & nimega isik:)
  Või et Sinu mais juba idaneb. Ma eila alles kylvasin, varem polnud aega.
  Samuti viinamarja kylvasin.
  Ka mina kannatan seemnekyttimiskire all, praegu on see kyll muteerunud IGAT sorti taimede hankimise haigusex. Pagan, see kaup ei mahu enam akendele ära, pea 300 toataime tuleb järjest hakata asumisele saatma, et salat & vanikkuljus (pluss 1000 muud lille & juurikat) saax soojas toas ilmale tulla.
  Ning oo, orhideed!

 4. tavainimene said, on 02/05/2011 at 12:52

  Vanikkuljus? Väga põnev. Minul on tänavu katsetusel lehtertapp ja tokkroos.

 5. Morgie said, on 03/05/2011 at 21:01

  hmh, kui järgmine prints abielluks eesti päritolu neiuga, kas siis printsess Krõõt või Ines või Õie või Tuuli oleks su meelest ka üle mõistuse imelik, kas printsi pruut peaks sellisel juhul nime muutma? Ja kas sa siis süüdistaksid pruudi vanemaid terve mõistuse puudumises?

 6. tavainimene said, on 04/05/2011 at 06:26

  Ma arvan, et printsid hoitakse Krõõtadest ja Õiedest kindlalt ohutus kauguses (nagu ka Sharonitest ja Tracydest), nii et see probleem langeb iseenesest ära.

 7. Morgie said, on 04/05/2011 at 10:17

  aga kui JUHTUB? Oletame, et Krõõt, Õie, Tuuli ja Ines lähevad mõnda peende britannia kõrgkooli õppima ja trehvavad seal printsi, kes armub kõrvuni ühte neist ega lase ennast loksutada vanaema porinast:
  ja mis nimi see selline, vähe sellest, et võõrama neiu, nimi on ka imelik, kas ta vanematel ei jätkunud MÕISTUST panna talle nimeks lihtsalt Kate, Elisabeth või midagi muud normaalset…

  Sharon ja Tracy las olla. Nende nimede panemine ei näita tingimata vanemate vähest mõistust. Seda tahtsin ma öelda.

 8. tavainimene said, on 04/05/2011 at 17:33

  Kui eesmärk on sotsiaalsel redelil kerkida, siis on kindlasti mõistlik/kasulik panna lastele kõrgema klassi nimed. Ega Eestis ju ka: ettenägelikud vanemad, kes soovivad, et nende lastel oleks laias maailmas palju võimalusi, panevad neile rahvusvahelisi täpitähtedeta nimesid. Ikka Laura ja Martin, mitte Krõõt ega Tõivelemb. (Iseasi, kas see toimib.) Ja Hiinas olevat kombeks omada mitteametlikku euro-eesnime kohalikele lisaks.

  Mingis tänases lehes oli brittide klassiühiskonna kohta huvitav kommentaar, aga ma ei leia seda hoobilt üles.

 9. Morgie said, on 07/05/2011 at 11:13

  mõistusega inimene ei sea oma elu või oma laste elu põhieesmärgiks sotsiaalsel redelil kõrgustesse kerkimist vaid midagi muud. Näiteks – oma elu hästi elamist?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: