tavainimene

Kirev Gloobus

Posted in * by tavainimene on 21/04/2011

Nädala teadusuudis oli arvatavasti see, et toiduained sisaldavad poes rohkem suhkrut kui turul. Olen üpris kindel, et sellest avastusest annaks välja arendada mingi tasuta elektri tootmise tehnoloogia. No umbes nagu see klassikaline variant, kus kass, kelle selga on seotud võiga määritud leivaviil, jääb n kõrguselt alla visatuna õhus pöörlema. Milleks looma piinata, sõidutame parem kapsa turult poodi ja ajame etanooliks vms.

Tegelikult on turuga nii, et seal on enamik lette juba kell neli suletud. Nagu käiks ikka veel usinad virtinad enne päevatõusu perele pruukostiks värsket kraami nõutamas.

6 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. duhh said, on 21/04/2011 at 10:12

  Ei mõju jah esileediks olemine mõistusele ülearu hästi.

 2. sol said, on 22/04/2011 at 11:45

  Turg pole kaubandusasutus, vaid subkultuur. Esiteks see omapärane lahtiolekuaeg. Turg avatakse kellaajal, mil enamik inimesi magavad või tööle kappavad. Varahommikune turulkäik on pensionäride või friikide rituaal. Turul on oma släng, seal saab kaubelda hinna üle, müüja võib karistamatult ostja läbi sõimata ja vastupidi. Turul kehtivad kirjutamata reeglid, mida tavaline inimene ei tea. Nt. läksin kell 12.30 paiku turule ja tahtsin südant osta. Müüja vaatas mind kui tulnukat ja ütles “Proua, süda on ju hommikune kaup”.
  Vat nii. Turult saab osta asju, mida poest ei saa (hapendatud seened, süda, keel, udar, magu jne), seal räägitakse turukeelt ja kehtivad turuseadused. Ja üle kõige lehvib hapukapsa hais…

 3. Morgie said, on 25/04/2011 at 14:01

  Talnas on turg küll ametlikult kuueni lahti, aga pöörlevaid kasse seal pealelõunal enam inimestele ei näidata.

 4. Morgie said, on 25/04/2011 at 14:04

  Aga mina su teadusuudist ei usu, sest Turu üks põhiline müügiargument on just:
  ostke, väga magusad! Väga magusad tomatid, porgandid, kirsid, maasikad, küpsised, munad ja ilmselt ka kapsad, kanakoibadest rääkimata.

 5. tavainimene said, on 25/04/2011 at 17:12

  Jaa, turu soosituim õunasort on ‘Väga Magus Mahlane’.

 6. notsu said, on 25/04/2011 at 22:28

  Kartulimüüjatel saab juhet kokku jooksutada, küsides, kas salati- või pudrukartul – kuna nad ei tea, kumba ma tegema hakkan, üritavad nad pääseda ühemõttelise vastuse andmisest.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: