tavainimene

Istung jätkub, härrased vannutatud mehed

Posted in * by tavainimene on 04/04/2011

Üritan ikka jälgida diskussiooni Aaviksoo infoenesekaitse-doktriini üle. Minu arust on selles asjas palju möödarääkimist. Kui öeldakse, et “rahvusriigil on õigus saladustele ja valedele”, siis üks mõistab seda nii, et “rahvas võib kollektiivselt omaks võtta psühholoogiliselt jõuduandva retušeeritud versiooni ajaloost”, aga teine nii, et “valitsus tahab oma sigaduste kohta kodanikele külmavereliselt näkku valetada”. Isegi sõnal “müüt” on kaks täiesti erinevat levinud tähendust: a) eriti tähendusrikas ja püha juurteni ulatuv lugu, b) levinud väärarusaam (vrd “neli müüti kevadisest juuksehooldusest” jms).

Aaviksoo enda algtekst ongi muidugi mitmetimõistmistele viljakas pinnas. Nagu selline lause: “Olen kaugel sellest, et kutsuda teid üles kasutama tõde – ning mitte ainult tõde, vaid ka vale ja pettust –, selleks, et ennast määratleda.” No mine võta kinni.


Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaaren said, on 04/04/2011 at 16:56

  Väärarusaamad on ALATI pyhad ning tähendusrikkad, samas q nende lammutajatele langeb osaks kas põlgus “alatu laimu” v valepyhaku kukutaja aupaiste.
  Tänapäeval on nö võlusõnade tundmine muutunud tõeliselt peeneks kunstiks. On mõned yksikud asjassepyhendatud, kes keerutavad terminite tahmases katlas, samas kui rahvamass arusaamatuses suud maigutab.
  Minu arvates on see ohtlik, kuna korruptsioon & seaduseväänamine masside tõhusama ärakasutamise jaoks maalitakse ilusate sõnade abil nii heaks ja õilsaks, riigi hyvanguks ja rahva enda huviks. Loen aeg-ajalt riigiteatajat ning see tekitab põnevaid mõtteid.
  Raisk.

  • tavainimene said, on 04/04/2011 at 21:54

   Mhh, ei tea. Ma hästi ei usu nendesse masside orjastamise vandenõudesse. Vandenõu eeldab üldiselt häid ajusid, tõhusat juhtimist, lojaalsust ja diskreetsust.

 2. kaaren said, on 05/04/2011 at 07:11

  See vandenõu on töötanud ajaloo algusest peale – inimene on teatavasti alandlik karjaloom, ning mõned yksikud isendid kannavad liidriomadusi. Kysimus on ainult selles, millisel kultuuri-, haridus-, tehnoloogia-, politoloogia- jne jne jne tasemel yhiskon on & mida see allaheitlikum yhiskonna enamus endaga teha laseb.
  Võikaid näiteid on täis kõik, KÕIK ajalooraamatud. Ning keegi ei ytle, et see (mistahes repressivorgani elusid hävitav tegevus) on ilge & ebainimlik, inimõigusi rängalt kahjustav & yksikisiku võimeid ja oskusi raiskav. Öeldaxe: nojahh, olid ajad, oli sõda, oli see-ja-teine – hukkunud ise syydi…


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: