tavainimene

Pooldame väärtustamisalgatuste hoogustamise süvalaienemist

Posted in * by tavainimene on 25/03/2011

Üritasin lugeda koalitsioonilepingut. Sellest saab teada mitmeid põnevaid fakte. Näiteks: “turvaline on ühiskond, kus õiguskaitseorganitel on vähe põhjusi sekkuda, kuid kui see on vajalik, siis toimub see tõhusalt ja kiiresti” ning “kohtuotsuse täitmine peab olema tagatud”. Kes küll oleks võinud arvata?

Maakatastri ja kinnistusraamatu sidumine on igaks juhuks lausa kahes erinevas peatükis ära nimetatud, ilmselt on mõnel suurel IT-firmal vesi tõega ahjus. Kuid jätku hirm! Ees seisab palju toredaid ja tähtsaid töid, sh kõigile ministeeriumidele ühtse ehitusega veebilehtede valmistamine. 

Saaremaa sild on miskipärast sisse jäänud. Eks ehitajatele peab ka natuke lootust andma, ja las see mõru “ei”-pill tuleb parem Brüsselist. Ja Peipsi-Pärnu veetee. Mis kahtlemata võimaldab luua maapiirkondadesse atraktiivse kultuuripärandi eksponeerimisel põhineva jätkusuutlikult keskkonnasäästliku turismivaldkonnaga lõimitud innovatiivseid sotsiaalseid töökohti. Burlakkidele.

Mõne punkti juures on läbirääkijad arvatavasti tõsist vaeva näinud, et tõsist nägu säilitada. Nagu näiteks: “Loome õigusliku raamistiku demokraatia arendamise sihtasutuste tekkeks erakondade kõrvale, mille ülesandeks on Euroopa Liidu naabruspoliitika, maailmavaatelise kodanikuhariduse ja ühiskondliku poliitilise mõtte edendamine”. 

Ilusaid lauseid on veel: “võtame fookusesse ka võitluse kaaskodanike avaliku korra rikkumisest lähtuva mürareostusega”, “pöörame erilist tähelepanu vast-naturaliseerunud Eesti Vabariigi kodanikele, et hõlbustada nende sulandumist ühiskonda”. (Lõbustasin end jupi aega, üritades visualiseerida, kuidas valitsus kodanikule erilist tähelepanu pöörab.)  Ja kõik need teised Oleksi vaesed poolvennad Kaalume, Soosime, Toetame, Pooldame, Edendame, Arendame, Väärtustame, Taotleme, Austame ja Hindame, perekonnanimega Eelarvevõimaluste-Avanemisel.

Kokkuvõttes jääb selline mulje, et suuri strateegilisi probleeme meie riigis ei ole, on üksikud veel esinevad iluvead. Ja noh, eks teatud taustsüsteemis ju nii ongi. Vaadake paremalt poolt.

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaaren said, on 27/03/2011 at 16:04

    milline pealkiri!
    aga valimisprogrammid olid kahjux tyypiliselt kaunid, aga hambutud. Tahan kõigile meeldida – värk.Raisk.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: