tavainimene

Emakeel ja rehkendus

Posted in * by tavainimene on 15/03/2011

Eile oli emakeelepäev. Lugesin huviga lehest ühe Saaremaa kooliõpetaja seletust, kuidas ta püüab kirjandusklassikat noortele mõistetavaks teha. Mh-mh-mh-pup-pup-pup. See tuletas mulle midagi meelde.

Anna on mõjuvõimsa kuid vananeva maffiaperekonna pea tütar, kes pöördub pärast aastatepikkust eemalviibimist kõigi üllatuseks kodulinna Barren Creeki tagasi, et famiglia juhtimine isalt üle võtta.

Bill on gängisõdade ettur, kes on Evitale lapse teinud ja tema au kaitstes kakluses inimese tapnud ning lastakse vanglast tingimisi koju. Billi isa Gio on poja vastu turris ning leinab vanemat poega Johni, kes on hukkunud tulevahetuses isa poodi röövi eest kaitstes.

Bill on elatist teeninud auto- ja narkoäriga, kuid otsustanud ausale teele pöörata. Kahjuks sugeneb ohtlik tõmme tema ja Anna vahele. Bill loodab Anna abiga pääseda ligi kapitalile, millega alustada ausat äri. Anna loodab Billist endale paremat kätt. Mõlemad on aga sedavõrd mures oma karmi imago pärast, et tunnetest juttu ei tehta.

Billi püüab tagasi võita sarmikas Evita, keda ähvardab varjupaigast välja viskamine. Evitaga abielludes ja nende poega kasvatades peakski aga Bill isa poekesse virelema jääma.

Vaenulike grupeeringute intriigide tagajärjel satub Bill olukorda, kus ta peab just nagu Anna ülesandel korraldama plahvatuse. Asjad lähevad valesti ja Bill saab raskesti vigastada. Mõistes, et sandil pole ses karmis maailmas kohta, laseb ta ennast maha. Anna päästab Evita ja tema poja varjupaigast ning vaatab mõistatusliku muigega, kuidas poisike plastmassist püstoliga mängib.

 Aga eile oli ka veel π-päev (14.3 → 3,14). Mõtlesin enne magama jäämist, kust ikka matemaatikud teavad, et pii komajärgsed numbrid jätkuvad lõpmatult ja mitteperioodiliselt. Äkki ikka tuleb ühel hetkel sein vastu? Ja kuidas on üldse võimalik pii “täpset” väärtust välja arvutada, kui tal ei ole täpset väärtust? Kust nad teavad, et nad arvutavad õiget asja? Ehh, ma jõuan jälle sinna, et nii kesk- kui kõrgharidust tõendavaid dokumente tuleks teatud aja möödudes uuendada nagu autojuhiluba. Kes ikka eksameid ära ei tee, kukub tase allapoole ja läheb tagasi kooli.

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. notsu said, on 16/03/2011 at 00:13

    hee, meil tekkis kodus A.ga üksvahe lausa projekt, et kõrgharidus käes, nüüd peaks jälle põhihariduse omandama – ja ta vedas koju hunniku raamatukogust maha kantud põhikooliõpikuid. Päris korralikult põhiharidust omandada ei jõudnud, aga rõõm oli kogeda, et kõigest saab palju rutem aru, kui päris põhikoolis, nii et ei peagi omandamise asjaga nii pungestama, alati, kui vaja, jõuab järele vaadata ja poole tunniga vajaliku peatüki omandada.

  2. tavainimene said, on 16/03/2011 at 06:15

    Tegelikult põhikooli materjalist võib-olla isegi saaks jagu. Välja arvatud füüsika — elektromotoorjõud, koosinus fii ja muu sihuke. Ajaloo aastaarvud ja lahingud ei seisaks ka muidugi enam kuigi kaua meeles.

  3. notsu said, on 16/03/2011 at 17:34

    Ei ole see füüsika ka sellel tasemel nii raske. Mustad augud on kahtlemata huvitavamad, aga ma ei julgeks kindlasti, käsi südamel, tunnistada, et ma saan aru, mis toimub sündmuste horisondil või miks nad ikkagi kiirgavad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: