tavainimene

See veider elu

Posted in * by tavainimene on 04/02/2011

Oi jumpstrum, mis nädal. Käisin põdrasafaril (“muidex, põder võib vÄägade rõvedalt näxata“) ja tõlkisin hüperaktiivse kreeklase loengut ebatraditsioonilistest finantsinstrumentidest. Kusjuures ma pole tõlk ega valda üldse ühtki võõrkeelt üle B2 taseme. Aga noh, ka kreeklane polnud arvatavasti finantsist üle B2 taseme. Ja kus seda nalja ikka saab, kui ise ei tee.

Mõtteid reisikorraldusest. Muuseumides peaks olema klassiekskursioonidele reserveeritud üks kindel nädalapäev, mil maja on tsivilisatsiooniga ka varem kokku puutunud külastajatele suletud. Ning laeval tuleks analoogiliselt hotellide praktikaga (suitsetajate ja mittesuitsetajate toad erinevatel korrustel) müüa eraldi tekkidel paiknevaid kajuteid magajatele ja märatsejatele. Aga üldiselt, Tallink, suur tänu abistamast aklimatiseerumisega tagasipöördumisel pehmest ja roosast Skandinaaviast. Reklaamteadaandeid (“vahuvein nüüd soodushinnaga”) esitas hääl, milles sisaldus kogu maailma nukrus ja tülpimus, ning ettekandja näoilme ja kehakeel andsid mõjuva veenvusega edasi sõnumit “kui nõme, et sa tellisid selle joogi, ja kui nõme, et ma pean selle sulle tooma”.

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Indigoaalane said, on 04/02/2011 at 17:20

    mul tekkis täiesti kohatu ja sobimatu link Postimehe arvamusliidrite esseeteemaga “kuidas vanadus väärikalt üle elada”…:) Vabandust:)

  2. tavainimene said, on 04/02/2011 at 19:44

    Jah, väärikus tulevat aastatega. Aga mõnikord tulevad aastad üksinda.

  3. tuuli said, on 06/02/2011 at 21:37

    ka ujulas peaks olema laste lällamisala eraldi inimestest, kes tulevad puhakama ja lõõgastuma, mitte lällama. lastebassein on ju olemas. diskrimineeriv mõte?


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: