tavainimene

Kuidas rääkida filmidest, mida te näinud pole

Posted in * by tavainimene on 04/02/2011

Kunagi lugesin mõtetevahetust Kivirähu lasteraamatu “Kaka ja kevad” üle. Päris mitu inimest teatas, et nad ei ole seda labasust lugenud ega kavatsegi, aga mõistavad otsustavalt hukka. Nüüd avastasin mina, et mul on filmist “Kirjad Inglile” ilma seda nägemata juba oma ettekujutus — mõne üksiku loetud uudise/kommentaari/arvustuse pinnalt.

Niisiis, see on film Õhtumaa allakäigust ja vältimatust lõpust. Loomuvastaste mõtete ja eluviisidega on harmoonia rikutud, kaos tungib sisse üha kärisevatest pragudest, labasus võimutseb, kummardatakse kuldvasikat. Naised on juuksed lühikeseks lõiganud ning püksid meeste jalast omale kiskunud, malbest madonnast on saanud häbitu hoor. Mehed kügelevad püksatult — järgmiseks minnakse nende munade kallale.

Rüvedale kõdunemisele võib piiri panna ainult Hommikumaa puhastav päike. Siin veel peituvad naised nende soole ette nähtud siivsusega müüride ja looride taha, kust ainult hetkeks võib vilksatada nõiduslik pilk või nõtke pahkluu. Siin on mehed veel tõelised mehed ja siit peab varem või hiljem tulema kohtumõistja Paabeli üle, kust on kadunud Ingel.

Nojah. Hirmus lugu. Ei tea, kas mul on üldse enam mõtet kinno minna? Kuidas küll oleks võimalik idiootlike eelarvamuste tekkimist ära hoida? Kuidas on võimalik “mitte mõelda elevandile”?

Advertisements

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kylmjalg said, on 04/02/2011 at 21:08

  Eks ole! On vast küsimus!

 2. tuuli said, on 06/02/2011 at 21:34

  on võimalus…ära loe arvamusartikleid asjade kohta, mida arvatavasti tahad “tarbida”, enne kui oled neid “tarbinud”.

 3. poliitiliselt korrektne printsess said, on 07/02/2011 at 09:02

  See eelarvamus nagu lahustub elevandiga sõites ehk kinos viibides. Või siis lõimub orgaaniliselt tõelise kogemusega, aga igatahes ei häiri enam…

 4. tavainimene said, on 08/02/2011 at 14:34

  Jah, aga nii paha on minna kinno sõjakalt kriitilise eelhäälestusega: “Ah et teie arvates siis on naised kõigis maailma hädades süüdi? No vaatame-vaatame…” Kuigi, jumala eest, miks ei võiks filmitegija arvata, et naised on kõigis maailma hädades süüdi, ja sellest ka filmi teha? Ega ühe inimese kunstiline nägemus ei ole ju Ülemkohtu otsus. Nagu siin vahepeal muretseti, et Oksase “Puhastus” edastab Maailmale ainulise ja lõpliku (moonutatud) tõe Eesti ajaloost.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: