tavainimene

Folkloor ja meie

Posted in * by tavainimene on 21/01/2011

Pensionifondi viie aasta aruanne meenutab Mustvee mehe kartulikasvatuse lugu: “Nii palju, kui maha panin, nii palju ka üles võtsin — kaotsi midagi ei läinud.”

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 21/01/2011 at 22:41

  minu jaox on sõna “fond” iseenesest midagi kurjakuulutavat, kahtlast, roojast. See on madu, mis poeb välja sinuga meelitavalt vestleva härrase vesti vahelt.
  OK, mina pole vabatahtlikult nõus kellelegi oma raha andma, nimetagu seda kasvõi inglite sulgede kuldamise fondix. Praegu korjataxe tööinimese käest 7-l eri põhjusel raha, mis on muidu ju mõeldud tema lastele. Aastate pärast võtavad need, kes neid fonde pidades unustasid omaenda järelpõlve loomata, matti ikka sinu käest, ning su lastelt, kelle arvelt kunagi mõnusasti elati. Primitiivne, aga nii ta kipub olema, kardan. Rahandusmaailma lyhike mälu, demagookja ning halvastivarjatud ahnus. minus ärkas kommunist nyyd…

  • tavainimene said, on 23/01/2011 at 20:26

   Aga algne idee oli ometi, et lastetud parasiidid saaksid kasvatada endale pinsipõlve elatist fondides, selle asemel, et vanas eas võõraste laste leivakoti kallale minna.

 2. kaarnake said, on 24/01/2011 at 10:21

  Einohh. Praegu on igatahes nii, et maxma peavad ikkagi kõik. Siis saab rohkem pappi & fondiloojate syda ei pea suure kadeduse käes valutama, et näe, raisad, teevad lapsi ja ei annagi oma raha meile.
  Nn III sambad aga on tavaline börsisahkerdamine. Tavaline töönimene ei jõua oma haledast palgast neid miljoneid kokku ajada, et mõnusat rikast pensionipõlve pidada. Ehk mitme peale saab need miljonid kokku, ja mis järelduse me siit teeme?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: