tavainimene

Huvitavaid noppeid valimisprogrammidest

Posted in * by tavainimene on 18/01/2011

Rahvaliit lähtub tõsiasjast, et meie esivanemad olid siinne põlisrahvas kõigi tänase maailma kriteeriumide järgi. Ka tänapäeval võib igaüks meist määratleda end põlisrahva liikmena, juhul kui tema juured on meie rahva ajalooliste esivanemate hulgas. /…/ Rahvaliit tunnistab asjaolu, et Eesti on teiste riikide seas tunnustanud ÜRO põlisrahvaste õiguste deklaratsiooni ning sellega võtnud endale moraalse kohustuse tagada põlisrahva õigused deklaratsiooni vaimus ja sõnastuses. Ühineme deklaratsiooni nõudega tagada põlisrahvale tema traditsiooniline elulaad ja majandustegevus. Rahvaliit peab vajalikuks luua põlisrahvale kõik võimalused vaimse kultuuri järjepidevaks arenguks niihästi õiguslike kui ka majanduslike mõjurite kaudu.

Mh-mh-mh-pup-pup-pup. Mulle meenus mingist (Juhan Smuuli?) jutust episood, kus keegi teatab oma sünnikohaks olevat Moonsundi arhipelaagi, mispeale ametnik kokutab, et “aga kuidas siis nii valge nahaga” vms.

ÜRO definitsiooni järgi Indigenous populations
(a) are the descendants of groups, which were in the territory at the time when other groups of different cultures or ethnic origin arrived there;
(b) precisely because of their isolation from other segments of the country’s population they have almost preserved intact the customs and traditions of their ancestors which are similar to those characterised as indigenous;
(c) they are, even if only formally, placed under a state structure which incorporates national, social and cultural characteristics alien to their own.

Nojah, miks ka mitte. Riik on rahvast sedavõrd võõrandunud, et state structure on alien. Ma lähen nüüd ja kummardan natuke pühi puid ja allikaid ja päikesi.

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 18/01/2011 at 21:10

  aga rehetare, hoburakendid, kodune lina- ja lõngatööriistapark, seatapp ja õhtune puhkpilliorkestriproov?

 2. nodsu said, on 19/01/2011 at 00:27

  Oi, rehetare jne on kurjade indogermaanlaste introdutseeritud uuendus, mis hävitas meie algupärase küttiv-korileva elustiili.

 3. tavainimene said, on 19/01/2011 at 08:24

  Omar Volmeri mälestusväärse koomiksi “Munakollane” järgi on sõna “rehi” lühend projekti pealkirjast: Rohusööjate Elamu Halbades Ilmastikutingimustes.

 4. Tunguuz said, on 19/01/2011 at 10:07

  See kõik mis te siin räägite, on kena küll, kuid rahvusküsimus on Eestis endiselt lahendamata, okupant paika panemata ning varjust kumab veidi välja karjuvat vajadust luua terminitesüsteem, mis selle probleemi vastuoludeta lahendaks, eelisatult viisil, et EU ega ÜRO kallale ei tuleks Sellega te siin hetkel tegeletegi.

 5. tavainimene said, on 19/01/2011 at 10:54

  Ahsoh? Et kui me nimetame endid põlisrahvaks, siis õnnestub meil “rahvusküsimus lahendada ja okupant paika panna” nii, et EL ja ÜRO ei saaks sekkuda? Sihuke vahva rehepaplus? Selle plaanitava Endlösungi kohta oleks sel juhul tahtnud täpsemalt lugeda.

  *

  Hmm, huvitav, kas põlisrahvale on tagatud õigus praktiseerida orjapidamist, mitmenaisepidamist, inimohvreid, piinamist ja rituaalset kannibalismi?

 6. sol said, on 22/01/2011 at 01:15

  Ma päris täpselt ei saa aru, mis rahvusküsimus see Eestis lahendamata on? Et kes on õiged eestlased ja kes ei ole?
  Või on mõeldud vähemusrahvuste küsimust?

 7. nodsu said, on 22/01/2011 at 01:28

  Saaks vast nalja, kui hakata puhast eestlast taga otsima. Mis/kes oleks etaloneestlane?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: