tavainimene

01, 02, 03

Posted in * by tavainimene on 14/01/2011

Nüüd siis hurjutatakse inimesi, et a) neil on vanad, mädad ja pudedad katused ja b) nad ronivad ilma turvavarustuseta sealt katuselt lund rookima, selle asemel, et kutsuda välja spetsialistid. Kolleeg tõstis pea ajalehest ja teatas: “Tõesti, tõesti, vaesus tuleks kriminaliseerida.”

*

Päevalehes pooldab üks noor kirjamees seksiostu keelustamist. Mulle jäi silma üks kommentaar, kus kirjutati, et iga inimene, kes oma seksuaalpartnerilt mingit kingitust, teenust või hüvist vastu võtab, on prostituut; ja kuivõrd ei seks ega kellelegi raha andmine ei saa olla keelatud, siis ei saa need kaks seaduslikku tegu ka kokku kuritegu moodustada. Ei, juriidika on ikka erakordselt põnev värk. Tuleb välja, et kui ma viin tuttavale sünnipäevaks pudeli veini ja järgmine nädal kingib tema mulle kinopileti, siis peaks mul olema alkoholi müügiluba. Sest ühelt poolt toimub ju pudeli üle andmine ja teistpidi teatud hüve saamine. Ei imestaks, kui kuuleks, et keegi on juba üritanud seda tagurpidi keerata — “ega me ei müü viina, me laenutame seda tagatise vastu”.

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. täitsa olemas said, on 14/01/2011 at 13:32

  http://www.alkolaenutus.ee/

 2. poliitiliselt korrektne printsess said, on 14/01/2011 at 13:33

  Heh, säde süttis kahes peas samal hetkel.

 3. tavainimene said, on 14/01/2011 at 14:00

  Oh sa…

 4. tavainimene said, on 14/01/2011 at 14:02

  Õnneks/kahjuks on kohtupraktikas kasutusel mingi umbes selline klausel, et “kuidas tavaline inimene tavalistel asjaoludel antud asjast tavaliselt aru saaks”. (Tõsi, mind pole veel keegi eksperdiks palunud.)

 5. kaarnake said, on 14/01/2011 at 14:31

  pagan. selmet kasvatada inimestes armastust Ausa Töö ja Karskete Eluviiside vastu, räägitaxe lollusi a la 90-te alguse viinast läbiimbunud kõikesallivus.
  Negatiivne sisendus ei tööta, kui need igast asjade keelajad veel ei tea. Inimestele tuleb anda kõigepealt võimalus muudel viisidel väärikalt aega veeta vms, paljud ju pole paremat näinudki kui vaesus, harimatus, sõltuvusained ja vägivaldsed tarbimissuhted.
  Ses mõttes on meil kyll 2 eestit. 1 on see justkirjeldatud hädaorg ning 2 see, kus on jõutud juba mingite kommete ja juskui kodanikuyhiskonna väärtusteni.
  Minu arvates on imelik, et meil alkoholismi, prostitutsiooni jm ikka veel eluviisidex peetaxe. Suhtumise kaudu, kui ka seadusandlus neid taunib.

 6. Hundi ulg said, on 14/01/2011 at 17:03

  Mina ka lugesin selle noore mehe kategoorilist nõuet kriminaliseerida mingite teenuste ostmine. Kuigi ma tema vaadet ei jaga, tunnistan, et tema mõttekäik on geniaalne. See on küllaltki universaalselt rakendatav. Kui narkootikumide ostmine oleks karistatav, kuid müümine mitte, siis poleks varsti müüjatel kellelegi oma kaupa müüa. Või siis kui altkäemaksu andmine oleks karistatav, kuid võtmine mitte, siis ju keegi altkämaksu ei annakski ju? Kui lollus oleks karistatav, kuid tarkus mitte, siis poleks ka ühtegi lolli.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: