tavainimene

Hukka see läeb niikuinii

Posted in * by tavainimene on 23/12/2010

Maalehes on staarennustaja jampsimisele lausa kuus lehekülge eraldatud. Ennustusi laevahukkudest, maavärinatest ja valitsuskriisidest paistis tänavu vähem olevat, rohkem oli ateistide, materialistide ja demokraatide tümitamist. Viimaste esindajatena tuuakse näiteks Lenin, Stalin ja Mao. Mis sa kostad.

Ševaljee ihkab keskaega ja sakraalset riiki, sest seal ehitati nii kauneid katedraale, kui meie peame ometi leppima viletsate plekk- ja plastkuutidega. Eks siin tuleb vist välja see loomupärase optimisti ja pessimisti vahe. Optimist kujutab ette, et kui mingi transtsendentne jõud peaks võtma kätte ja ajalooratta tuhat aastat tagasi keerama, siis satuks tema hubasesse lossitorni lõbusa kaminatule, kõhukate veinikannude ja põnevate manuskriptide keskele. Pessimist kardab, et  — teades tolle transtsendentse jõu kalduvust mustaks huumoriks — märksa suurem on tõenäosus sattuda koos komplekti piitsavermete ja parasiitidega roigastest onni keset kibedat tõmbetuult, külmunud pori, näljast vinguvaid sigu ja kangeks tõmbunud katkulaipu.

Ilmselt oli see Connie Willise “Doomsday Book”, mis mind siiani mõjutab, aga tõesti, kui mulle antaks valida, siis ma võtaks ümarlaua rüütlite valitsuse asemel keskkütte ja antibiootikumid.

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. nodsu said, on 28/12/2010 at 02:05

    Teine tõlgendus: optimist usub, et praegu ongi kõige parem, mis üldse kunagi olnud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: