tavainimene

Kohvipausiporinad

Posted in * by tavainimene on 01/12/2010

Miks mulle öeldakse, et “ükski korralik naine ja pereema ei paku oma perele jubedat valmistoitu, vaid valmistab ise maitsvad road korralikust värskest toorainest”? Kuidas oleks, kui ma ütleks vastu, et “ükski korralik naine ja pereema ei osta oma perele jubedaid valmisrõivaid, vaid õmbleb ise maitsekad kehakatted korralikust kvaliteetsest materjalist”?

Advertisements

6 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. zeeta said, on 01/12/2010 at 20:28

  aga miks ei või seda kvaliteetset toitu pakkuda pereisa?
  Muide: korralikul perel on kokk, majahoidja ja koristaja palgatud.

  • tavainimene said, on 01/12/2010 at 21:15

   Hmm, ma arvan, et selles maailmas, kus korralik naine poolfabrikaate ei kasuta, võib pereisa näiteks jaaniõhtul grillida vms. Aga koristajat neil ei ole, sest naabrid hakkaksid viltu vaatama ja nagunii tänapäeval ei saa ju kedagi usaldada.
   Kui jutt sellele läks – kohtusin mitu aastat tagasi vist Rootsis ühe Kolumbiast pärit vahetustudengiga. Jõukamast keskklassist, isa arst, ema kodune. Neil olid kodus koristaja, kokk, aednik ja autojuht. Ja suhtumine oli selline, et heal järjel olevatest inimestest oleks äärmiselt isekas ja vastutustundetu ise nõusid pesta ja muru pügada, võttes mõnelt kaaskodanikult võimaluse jõukohase tööga seaduslikku elatist teenida.

 2. Mia said, on 02/12/2010 at 09:03

  Kusjuures Indias on üsna samamoodi. Ühest küljest on väga oluline oma seisusele vastavalt käituda ja ise mitte selliseid lihtsaid töid koduperenaisena teha ja teisest antakse tööd kastitutele.

 3. Indigoaalane said, on 02/12/2010 at 09:56

  kas polnud hiljuti juttu Soomest, kus lausa õhutati inimesi endale abilisi palkama. Sai vist isegi mingit maksusoodustust?

 4. kaarnake said, on 02/12/2010 at 14:30

  pooldan kõigi oma 64 käega.
  Mu päev pole kummist, et jõuaxin pesta pesu & nõusid, koristada, triikida ning õmmelda-parandada-osta riided, remontida ning renoveerida maja, hooldada ja arendada aeda ja krunti, hooldada tehnikat, ning kasvatada lapsed inimestex. Samas kui mu abikaasalt ootab yhiskond vaid töölkäimist ning pärast seda lõõgastumist meeldiva koduteeninduse saatel.
  Samas on meil kehtestatud (ka abitööde tegijatele) miinimumpalk. Kui su oma sissetulek seda vaevalt yletab ning kulub põhiosas su enda töölkäimisele, siis tuleb hakata järeleandmisi tegema. Elustandardist kaob esimesena kõik, mis mugav. Jäävad maksmata arved ning tegemata kodutööd.
  Vaesed oleme, seltsimehed.

 5. tonueevere said, on 03/12/2010 at 07:12

  Saan sel aastal 69.
  Kogu oma elu olen püüdnud ise süüa teha – köik on rahul, sest teiste tehtu polevat “see”. Eks ta ole. Olen ju töölt tulles ikka näinud, kuis kartulid kooritud; köik vajalik valmis pandud – ja kogu perel sülg suus, ootamas hörgutisi… . Loomulikult tuli siis häda-abina midagi ekspromt välja möelda, enne kui tösisema söögivalmistamiseni läks.
  Tihti aga olen oma elus ka napsutanud, nii et eks sel ajal tegi igaüks meist süüa, niihästi kui see välja kukkus. PS. Eks siiani, austusest oma eluviiside vastu – esinen kommides “tavajoodikuna”, mis algselt teravat vastuseisu tekitas, kuni blokeerimiseni välja, nüüd aga juba saadakse aru, et tavajoodik – on täpselt samaväärne kas siis tavainimesega vöi tavapoliitikuga; välditakse miskipärast hoolega “argiinimese” möistet, mis vihjab tööinimesele.
  Mjäuks!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: